Hlavní navigace

Zasedání Rady ČTÚ: využití rádiového spektra pro DAB, národní kmitočtová tabulka a výběrové řízení

17. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zveřejnila část plánu na využití rádiového spektra pro kmitočtové pásmo 174–380 MHz.

Došlo k tomu po vypořádání připomínek z veřejné konzultace a dokument reaguje na vládou přijaté usnesení k návrhu rozvoje zemského digitálního vysílání Českého rozhlasu (ČRo) a s tím související Koncepci rozvoje digitálního vysílání.

Úprava plánu umožňuje využití národních skupinových přidělení provozovatelem sítě ČRo a lhůta pro jejich využívání je omezena do konce roku 2021. Vše je rovněž podmíněno úspěšnou mezinárodní koordinací.

K TÉMATU: Vláda dnes schválila návrh rozvoje zemského digitálního vysílání Českého rozhlasu

DT 23

Rada schválila i návrh národní kmitočtové tabulky pro MPO (Ministerstvo průmyslu a obchodu), které z ní připraví vyhlášku, a projednala i návrh věcného vymezení „relevantního trhu č. 4 – velkoobchodní služby s vysoce kvalitním přístupem poskytovaným v pevném místě“.

Projednáno a odsouhlaseno bylo rovněž vyhlášení výběrového řízení na poskytovatele zvláštních cen v rámci tzv. univerzální služby zaměřené na osoby se zvláštními sociálními potřebami. Rada ČTÚ mj. také odsouhlasila vydání říjnové měsíční monitorovací zprávy, ke které se ještě vrátíme.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).