Hlavní navigace

Zásilkovna otevřela pobočku v Budapešti. Je z ní Csomagküldő

Jan Beránek

Zatím dosud opomíjený trh si vyhlídla doručovací služba. Po Slovensku a Polsku totiž otevřela své první zastoupení v maďarském hlavním městě. Letos se chystá ještě do Rumunska.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tradiční postup tuzemských e-shopů při expanzi v rámci Visegrádu vede přes Slovensko do Polska. Maďarsko je i díky svému jazyku stále trochu zakleté. A to přesto, že na tamním internetu působí přibližně šestkrát méně e-shopů než v Česku. 

Chceme pomoci e-shopům s expanzí do zahraničí a bořit postupně bariéry, se kterými se při vstupu na nový zahraniční trh potýkají, vysvětluje zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková v tiskové zprávě s tím, že letos chce firma v Maďarsku otevřít desítky poboček i mimo hlavní město.

Konkurenční Uloženka zatím pokrývá svými pobočkami v zahraničí jen Slovensko. Jinak zatím tuzemské doručovací služby řešily rozesílání balíků do ciziny tak, že přejely hranice a podaly balík na první poště státu adresáta.

tip Content First Rozanek

Zásilkovna se poté, co na sklonku loňského roku otevřela nové filiálky sloužící jako kamenné obchody, snaží rozšiřovat záběr služeb. Zájemcům o maďarský trh tak chce pomoci i s překlady webových stránek do maďarštiny a dopravu až do domu po celém Maďarsku, v zemi, kde už v neděli v obchodě nikdo nenakoupí. 

Tuzemské e-shopy se ciziny nebojí a loni už začaly pomalé námluvy se zahraničím. Podle čísel Zásilkovny zaznamenali čeští obchodníci v první polovině roku 2014 skoro 50procentní nárůst plateb ze zahraničí ve srovnání s rokem předchozím. Do ciziny totiž začala rozesílat zboží třeba Alza.czDělali jsme si interní průzkum mezi našimi klienty.  48% našich stávajících klientů přes nás využívá doručení zásilek do zahraničí. Zájem je o všechny okolní evropské země, z toho největší o Slovensko a nejmenší zájem je o Rakousko. Na základě tohoto průzkumu plánujeme letos ještě vstup do Rumunska,“ dodává Kijonková.