Hlavní navigace

Zástupci placených kanálů chtějí bojovat aktivněji proti nelegálním šiřitelům signálu

29. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Smyslem naší snahy bude uzavření smlouvy s dotčeným subjektem, tedy snaha dohodnout se,“ uvedl Jiří Hojgr, který bude poskytovatele pay TV v v takových jednýních zastupovat.

Poskytovatelé placených televizních služeb v České republice chtějí aktivněji postupovat vůči subjektům, které šíří tento obsah nelegálně, ať už jde o některé operátory, tak firmy fungující na bází ISP (viz slovníček). Za tímto účelem vzniká aktivita společností Film Europe, Axocom, Discovery Czech Republic, AMC Networks a dalších, kterou bude zastupovat Jiří Hojgr, někdejší šéf Galaxie Sport, jenž aktuálně působí mimo jiné jako konzultant pro mediální skupinu Nova při jednáních týkajících se distribuce signálu. Uvedená aktivita by měla začít fungovat od začátku října.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Televize Joj hrozí uživatelům nelegálních archivů pořadů trestním stíháním

Smyslem naší snahy bude uzavření smlouvy s dotčeným subjektem, tedy snaha dohodnout se, konstatoval Jiří Hojgr a dodal: V případě, že se to nepodaří, budeme podnikat právní kroky včetně toho, že se obrátíme na policii a podobně. Je potřeba, aby všichni dodržovali stanovená pravidla. Aktivita se chce opírat o dostupnou legislativu, kterou je konkrétně Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání (231/2001 Sb.). V tomto směru je možné se opřít například o paragraf 2, písmeno h. V něm je definováno, kdo je de facto provozovatelem převzatého vysílání. Zainteresované subjekty počítají se spoluprácí s Českou protipirátskou unií (ČPÚ).

ČTĚTE TAKÉ: Britská ITV umožní sledování svých pořadů legálně i na Slovensku, Češi mají smůlu

MM socky3

Šíření signálu se má týkat nejen klasického lineárního, ale také nelineárního vysílání. Pochopitelně je jasné, že se nemůžeme na všem detailně shodnout, protože čím více poskytovatelů budeme zastupovat, tím více bude jasné, že se podmínky jednotlivých subjektů budou lišit. Je ale třeba, aby vznikla obecná definice jednotlivých doplňkových služeb. konstatoval minulý týden ve čtvrtek na setkání kabelovýchIPTV operátorů i provozovatelů placených kanálů v Nymburce Hojgr. Bylo by dobré, pokud operátor tuto službu nabízí, měl uvedenou jejího provozovatele na svých webových stránkách, doplnil Tomáš Žondra ze společnosti Film Europe.

Server DigiZone.cz chystá na toto téma s Jiřím Hojgrem rozhovor.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.