Hlavní navigace

Zdeněk Duspiva „odzvonil“ analogu na Plzeňsku, kampaň pokračuje

22. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
22. 9. 2009

UVNITŘ FOTO Symbolickým zazvoněním na zvoneček, který ve státní informační kampani připomíná vypínání zemských analogových televizních vysílačů, dnes v Karlových Varech „odzvonil“ předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva éru zemského analogového televizního vysílání v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Všechny podmínky stanovené pro přechod na digitální televizní vysílání byly splněny. Nic nebrání tomu, aby digitalizace v České republice postoupila podle plánu zase o krok dál, konstatoval Duspiva na tiskové konferenci, jíž se zúčastnili i zástupci operátorů digitálních sítí a televizních stanic. 30. září tak bude možné ukončit analogové vysílání na všech vysílačích velkého výkonu v územní oblasti Plzeň.

Zdeněk Duspiva na dnešní tiskové konferenci v Karlových Varech. Foto: NKS

MMF24

Měsíc před ukončením analogu váhalo s přechodem na digitální vysílání jen osm procent domácností, připomněl Duspiva. Podle průzkumu, který si nechala vypracovat NKS, vědělo o připravovaném vypnutí analogového vysílání koncem srpna 99 procent obyvatel dotčené oblasti. Informační kampaň se v závěrečném měsíci zaměřila na osm procent váhavců, kteří stále ještě nepřešli na digitální příjem televize.

Kampaň by měla podle Duspivy pokračovat i po 30. září. Chceme přechod maximálně usnadnit i těm, kteří jej odkládali na poslední chvíli, vysvětlil. Na analogových kanálech, které pro své vysílání v oblasti Plzeň využívá Česká televize, bude umístěný informační text, proč diváci nemohou dále sledovat televizi a co mají udělat, aby situaci napravili. Samotná kampaň bude v západních Čechách pokračovat do poloviny října.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).