Hlavní navigace

Zdeněk Zajíček: Diginovela by měla začít platit až od ledna 2008

22. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 11. 2007

Novela zákonů související s digitalizací televizního vysílání začne účinkovat až od 1. ledna 2008. Myslí si to alespoň její hlavní autor, náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček. Pro server DigiZone.cz vyloučil teoretickou možnost, že by zákon vyšel ve Sbírce zákonů příští týden, tj. do konce listopadu, a platil proto už od 1. prosince letošního roku. Zákon dnes podepsal prezident Václav Klaus.

Myslím si, že teď už není kam spěchat. Rád bych zachoval předvídatelné chování státu ve věci digitalizace i nadále a řekl bych, že všechny zúčastněné strany počítají s tím, že digitální novela začne platit až od ledna, sdělil Zdeněk Zajíček serveru DigiZone.cz. Vydávání Sbírky zákonů je v kompetenci Ministerstva vnitra a spadá konkrétně právě pod náměstka Zajíčka. Ten proto může zákon „takticky“ pozdržet, aby opravdu příští týden nevyšel.

Cloud23

Digitální novela kromě jiného mění koncesionářský poplatek za Českou televizi (ČT) na 135 korun měsíčně a veřejnoprávnímu vysilateli také upravuje možnost vysílat reklamu. Prosincové nabytí účinnosti zákona by tedy musela ČT vyřešit během několika dní. Nechtěl bych tím strašit veřejnost ani televize, řekl k účinnosti diginovely od letošního 1. prosince Zdeněk Zajíček.

ČTĚTE TAKÉ: Televizní změny od roku 2008

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).