Hlavní navigace

Zdeněk Zajíček: Diginovela by měla začít platit až od ledna 2008

Sdílet

Novela zákonů související s digitalizací televizního vysílání začne účinkovat až od 1. ledna 2008. Myslí si to alespoň její hlavní autor, náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček. Pro server DigiZone.cz vyloučil teoretickou možnost, že by zákon vyšel ve Sbírce zákonů příští týden, tj. do konce listopadu, a platil proto už od 1. prosince letošního roku. Zákon dnes podepsal prezident Václav Klaus.

Myslím si, že teď už není kam spěchat. Rád bych zachoval předvídatelné chování státu ve věci digitalizace i nadále a řekl bych, že všechny zúčastněné strany počítají s tím, že digitální novela začne platit až od ledna, sdělil Zdeněk Zajíček serveru DigiZone.cz. Vydávání Sbírky zákonů je v kompetenci Ministerstva vnitra a spadá konkrétně právě pod náměstka Zajíčka. Ten proto může zákon „takticky“ pozdržet, aby opravdu příští týden nevyšel.

root linux t

Digitální novela kromě jiného mění koncesionářský poplatek za Českou televizi (ČT) na 135 korun měsíčně a veřejnoprávnímu vysilateli také upravuje možnost vysílat reklamu. Prosincové nabytí účinnosti zákona by tedy musela ČT vyřešit během několika dní. Nechtěl bych tím strašit veřejnost ani televize, řekl k účinnosti diginovely od letošního 1. prosince Zdeněk Zajíček.

ČTĚTE TAKÉ: Televizní změny od roku 2008