Hlavní navigace

Ze slovenské STV Trojky se stává archivní kanál

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2009

Včera jsme na serveru Digizone.cz informovali o vzniku kanálu, který bude zaměřený na pořady z historie tamní fotbalové Bundesligy. Jeho provozovatelem by byla Německá fotbalová liga, která chce vytvořit stanici obsahující archiv 36 profesionálních klubů. Kanál už má také svůj název – Bundesliga History Channel. Server RadioTV dnes přináší analýzu o tom, zda mají podobné historické sportovní kanály pro diváky smysl. Pokud ano, tak jen lokálně, když se zaměřují na konkrétní trh nebo zemi.

I v českých podmínkách by určitě bylo zajímavé vrátit se obrazem k poslední federální sezoně nejvyšší hokejové nebo fotbalové ligy. A nebo se podívat deset let zpátky na tehdejší úroveň českého fotbalu na domácí i mezinárodní scéně. Určitě jsou mezi námi mnozí, kteří by rádi znovu prožili celé fotbalové EURO 1996 nebo hokejové Nagano ´98. Z tohoto pohledu, pokud by podobný kanál vznikal i u nás, největší ambice by s ním mohla mít Česká televize, která disponuje většinou obrazového materiálu z významných sportovních událostí, píše RadioTV.

ICTZ23

K TÉMATU: V Německu odstartuje kanál věnovaný historii Bundesligy

Autor článku nicméně dodává, že inspirací pro vznik podobného kanálu v České republice ale nemusí být nutně Bundesliga History Channel nebo známý ESPN Classic Sport. Podnětný může být i pohled na Slovenskou televizi a její Trojku. Ta se v posledních týdnech stala historickou sportovní kronikou zcela nechtěně. Jelikož nemá peníze na vysílání aktuálních sportovních událostí, stále častěji sahá po archivních přenosech, píše web a připomíná, že slovenští diváci mohli před několika týdny prožít například celou pekingskou olympiádu, kterou STV Trojka reprízovala několik dní.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.