Hlavní navigace

ZEK má zelenou. Podepsal ho i prezident republiky

1. 8. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky, oznámil podepsání novely Zákona o elektronických komunikacích (ZEK).

Prezident republiky Miloš Zeman včera podepsal pět zákonů, mezi nimi i zákon o elektronické identifikaci, zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona o elektronické identifikaci, a také zákon ze dne 19. července 2017, kterým se mění zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, a zákon o České televizi.

Novelu navzdory nedoporučení vlivného Hospodářského výboru a snahám některých lobbistických organizací schválili jak poslanci, tak senát. Úprava, která se mj. věnuje i přechodu na další standard zemského pozemního televizního vysílání, tak má zelenou.

GENEZE VE STRUČNOSTI: Rovnost hlasů znamená, že Hospodářský výbor nedoporučil ZEK ke schválení

Vládní novela Zákona o elektronických komunikacích (ZEK) prošla hladce Poslaneckou sněmovnou

Senátoři dali zelenou druhé vlně digitalizace. Která ustanovení u ZEK jim nejvíce vadila?

UXD

Výhrady proti novele Zákona o elektronických komunikacích (ZEK) měl mj. i současný ministr financí Ivan Pilný, který vyjádřil „silné pochybnosti o prodloužení přídělu zdarma“.

ZEK byl přijat s pozměňovacím návrhem TOP 09, která navrhla, aby ČT musela při vysílání dabovaných filmů a seriálů nabízet také alternativu v podobě českých titulků a původního znění.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.