Hlavní navigace

„Zemanovy pády“ pustil na veřejnost jeden z techniků ČT. Na Kavkách se s ním rozloučili

25. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Hrubě sestříhané materiály s Milošem Zemanem, které unikly na internet, se dočkaly také parodie, do níž byla zakomponovaná reklama na mobilního operátora T-Mobile.

Česká televize ukončila „Kauzu popelníček“, neboli případ uniklého videa z Kavčích hor, které zachycovalo budoucího prezidenta Miloše Zemana v nepříjemných situacích, konkrétně těch, kdy jeho počínání skončilo pádem, případně alespoň klopýtnutím. Česká televize provedla interní šetření ohledně úniku pracovních tzv. hrubých materiálů. (…)Na základě těchto šetření byla přijata jak systémová, tak personální opatření, konstatovala pro server Novinky.cz na konci minulého týdne mluvčí České televize Michaela Fričová.

BRAND

K TÉMATU: Česká televize zjišťuje, kdo pustil ven video se „Zemanovými pády“

Fričová tak v podstatě nepřímo uvedla, že na vynesení hrubých materiálů z budovy zpravodajství veřejnoprávní televize doplatil některý za zaměstnanců. To dnes potvrdil server Týden.cz. Podle informací on-line verze tištěného magazínu však technik, který za celou kauzou stojí, svou vinu popírá. Výpověď dohodou podepsal v rozrušení a po nátlaku, uvedl Týden. Řešení situace se ale nelíbí odborům. Podle našich informací nebyly předloženy dostatečné důkazy, že postižený zaměstnanec skutečně materiál vynesl, sdělil odborový předák ČT Adam Komers.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).