Hlavní navigace

V 75 letech zemřel bývalý prezident a dramatik Václav Havel

18. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 12. 2011

AKTUALIZOVÁNO 12:58 Ve věku 75 let dnes v noci zemřel bývalý prezident Československa a později České republiky a mimo jiné autor řady divadelních her, které sloužili i jako předlohy pro rozhlasové zpracování, Václav Havel. Připomeňme, že Havel se v poslední době potýkal s vážnými zdravotními problémy, o čemž se mohli přesvědčit například i televizní diváci v některých jeho veřejných vystoupeních.

ICTZ23

Jsem tím lidsky zasažen, protože pan prezident Havel byl symbolem toho, co se tady stalo v roce 1989. Udělal pro tuto zemi strašně moc, pro pokojný přechod k demokracii, pro vybudování základních demokratických struktur, pro začlenění naší země do Evropské unie a Severoatlantické aliance. Byl i tváří naší republiky navenek a patří mezi nejvýraznější postavy naší politiky minulého století i počátku tohoto století, uvedl v Otázkách Václava Moravce premiér Petr Nečas. O Havlově smrti už informovaly také zahraniční stanice. První z nich byl panevropský kanál Euronews.

AKTUALIZOVÁNO 12:58 – ČT 24 i Český rozhlas 1 – Radiožurnál právě zahájily mimořádně vysílání k umrtí expezidenta Havla. Ve 14 hodin zároveň odvysílá Radiožurnál přímý přenos mimořádného briefingu prezidenta ČR Václava Klause. Na místě bude pravděpodobně i Česká televize. Odpolední program mění i ostatní celoplošné a regionální stanice Českého rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.