Hlavní navigace

Zemřel fotbalový expert České televize a bývalý reprezentant Václav Drobný

28. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvaatřicetiletý fotbalista nepřežil noční sjezd medvědínské červené sjezdovky v Krkonoších na bobech. Vyjel z trati a narazil do stromu.

Vážným zraněním, způsobeným při sjezdu medvědínské červené sjezdovky v Krkonoších na bobech, podlehl v noci na dnešek fotbalový expert České televize a bývalý fotbalový reprezentant Václav Drobný. Dvaatřicetiletý bývalý fotbalista nezvládl nad druhou hodinou ráno dojezd, dolní části sjezdovky vyjel z trati a narazil do stromu. Těžce zraněného muže převezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde však poranění hlavy podlehl.

Drobný působil v několika českých prvoligových klubech. Začínal v Blšanech, tři sezóny strávil na Spartě a poté hrál za Jablonec. Poté zkoušel štěstí v zahraničních klubech – Štrasburku, Aston Ville a Trnavě. Jako junior reprezentoval Českou republiku v mládežnických turnajích, coby kapitán českého výběru do 21 let získal v roce 2002 titul Mistra Evropy. Po ukončení fotbalové kariéry začal loni pracovat jako fotbalový expert pro ČT a jako hrající trenér působil ve fotbalovém družstvu Třeboradic.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).