Hlavní navigace

Zemřel polský režisér Andrzej Wajda, ČT a RTVS mění program

10. 10. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Wikimedia
Ve věku devadesáti let v neděli zemřel filmový režisér Andrzej Wajda. Podlehl dýchacím potížím. Česká i slovenská veřejnoprávní televize v této souvislosti mění program.

Původně vystudovaný malíř Andrzej Wajda získal za celoživotní dílo v roce 2000 Oscara a je také držitelem řady dalších ocenění. Proslavil ho zejména titul Popel a démant z roku 1958. Příběh jeho otce byl pro Wajdu podnětem pro natočení ceněného snímku Katyň z roku 2007. Populárními se staly také snímky Pan Tadeáš (1999) a Danton (1983). V posledních letech se zesnulý režisér zasloužil o snímky Puškorec (2009) a Walesa: člověk naděje (2013), který odvysílá Česká televize.

Česká televize dnes odvysílá na ČT art:

22:30 Jasná řeč Josefa Chuchmy
Aktuální ohlédnutí za životem a dílem legendárního polského režiséra Andrzeje Witolda Wajdy, který zemřel ve věku devadesáti let v neděli 9. 10. 2016.

Zítra:

21:05 Walesa: člověk naděje (Wałęsa. Człowiek z nadziei, 2013)
Příběh Lecha Walesy, který se stal vůdcem protitotalitního polského hnutí Solidarita. Předposlední film v neděli zesnulého polského režiséra Andrzeje Wajdy (2013). (V polském znění s titulky)


Autor: Česká televize

Nebude odvysílán původně plánovaný film Komorník. Další program je beze změny.

RTVS odvysílá na Dvojce:

Cloud23

22:35 Březový háj (Brzezina, 1970)
Adaptácia literárnej predlohy Jaroslawa Iwaskiewicza.
Po pobyte vo švajčiarskom sanatóriu prichádza Stanislaw na návštevu k staršiemu bratovi, ktorý žije na samote v lese. Cíti, že už nebude dlho žiť, chce však pôsobiť ako zdravý človek. Jeho brat je totiž zlomený smrťou svojej ženy a príliš podlieha smútku, ktorý prenáša i na ich malú dcéru.


Autor: RTVS

Nebude odvysílán původně plánovaný film Bojovali za vlast. Následující program začne o hodinu dříve, než bylo původně plánováno.

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).