Hlavní navigace

Zemský multiplex 4 bez kanálu O2 Info

18. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 5. 2009

AKTUALIZOVÁNO Společnost Telefónica O2, která je provozovatelem terestrického digitálního multiplexu 4, vyřadila v tichosti z této sítě kanál O2 Info, který propagoval její IPTV službu O2TV. Jeho pozice je sice stále vysílána, ale několik dní už nemá obsah – divákovi se zobrazí pouze informace o žádném audio a video signálu. Multiplex 4 už tedy v současné době obsahuje opět pouze tři aktivní pozice.

K TÉMATU: Jak si Telefónica dělá z multiplexu 4 propagaci O2TV

cif-tip-téma-foto

Vysílá se v něm v kompresi MPEG-4/AVC v přepočítávaném rozlišení z klasického program ČT 1 a v nativním HD (vybrané pořady) televize Nova. Ve formátu MPEG-2 tu zůstal pouze testovací monoskop. Je důležité upozornit na to, že společnost Telefónica O2 dělá ve své síti změny bez jakékoliv komunikace směrem k divákům nebo novinářům. Absenci kanálu jsme ověřili v Praze a potvrdil nám ji také čtenář Lumír LOstravy. Tenhle stav trvá už nejméně od pátku od večera (vysílač Ostrava, 63k), upřesnil.

AKTUALIZOVÁNO – Vysílání kanálu O2 Info bylo po uveřejnění této zprávy po několika hodinách opět obnoveno.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.