Hlavní navigace

Ženský kanál Markízy, televize Doma, nabídne nekonečný novácký seriál Ulice

27. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 7. 2009

Všechny díly nekonečného seriálu televize Nova Ulice nabídne od letošního podzimu nový ženský kanál TV Doma, který připravuje nejsledovanější slovenská televize Markíza. Na projektu sesterské televize se podílí i Nova, kterou s Markízou pojí společný majitel, bermudská společnost CME. TV Doma by měla prostřednictvím kabelu a satelitu vysílat i v České republice.

K TÉMATU: Druhý kanál Markízy má ředitelku programu se zkušenostmi z MTV

Nová stanice, první tematický kanál Markízy, se inspiruje od rumunské televize Acasa, který rovněž vlastní CME. Podle serveru Mediálne.sk přebere TV Doma právě od Ocasy populární rumunskou telenovelu Regina. Seriál Ulice se na televizi Doma přesune z Markízy, která se jej neúspěšně pokusila uvést v původním českém znění na svém hlavním programu.

cif-tip-téma-foto

TV Doma má ale nabídnout také vlastní tvorbu. Budou to například ženské magazíny. V dalším časovém horizontu se objeví i vlastní hraná původní tvorba. Ve vývoji je několik formátů, řekl časopisu Eurotelevízia generální ředitel televize Markíza Václav Mika. TV Doma má vysílat 24 hodin denně a nabídne i některé pořady, které dříve diváci viděli n Markíze.

Jazykově neutrální název nové stanice CME i využití pořadů, které původně vysílala Markíza a Nova, dávají tušit, že TV Doma bude podporovaná oběma velkými televizemi a braná jako další program Markízy na Slovensku a Novy v České republice. Celkově by mělo jít už o pátý program CME v obou zemích: po Nově a Markíze zde tato firma provozuje také filmový kanál Nova Cinema a sportovní Novu Sport.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.