Hlavní navigace

Zítra začne slovenská Plustelka vysílat v DVB-T2

28. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Towerhome
Jak jsme vás už před časem informovali, včetně podrobností o kodeku, Slováci se dočkají DVB-T2 před námi. A pak kdo je brzda…

Zítra spustí společnost Towerhome, provozovatel pozemní TV platformy Plustelka, první regulérní vysílání ve standardu DVB-T2, a to konkrétně s kodekem H.264. V rámci 4. celoplošného multiplexu pak plánuje – do konce srpna – postupně převést všechny regiony Slovenska.

Tomu říkám rychlost.

Prvním vysílačem, který na nový standard přejde, je Banská Bystrica – Laskomer a šířit signál bude už od zítřka, tedy od středy 29. června 2016. Změna se tak dotkne diváků Plustelky v okresech Banská Bystrica a Zvolen, případně z blízkého okolí.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská Plustelka přejde v létě na DVB-T2. Chystá se i vysílání ve 4K

Spuštěním přechodu na DVB-T2 se ve 4. multiplexu vytváří prostor pro nové televizní stanice v HD. První vlaštovka by se měla objevit už v září.

Počas prechodnej fázy v letných mesiacoch bude programová ponuka nezmenená, keďže prechod na DVB-T2 bude realizovaný postupne. Diváci však môžu očakávať pozitívne zmeny na jeseň, kedy plánujeme rozšírenie ponuky, dodává Michal Šuran, marketingový manager Towerhome, a. s.

Zákazníci Plustelky byli o změně informováni a ti, kteří využívají set-top box Zircon T-3000HD Plustelka anebo modul Plustelka v televizoru s podporou DVB-T2, bude stačit po změně vysílacího standardu pouze znova spustit ladění přístroje. Pro ostatní připravil Towerhome speciální nabídku na kompatibilní set-top box.

ICTZ23

Na náš dotaz ohledně jeho přijímacího standardu nám Michal Šuran potvrdil, že půjde stále ještě o přístroj bez kodeku H.265/HEVC, tedy vybavený pouze H.264, ve kterém bude DVB-T2 zatím šířeno.

Plánovaný harmonogram přechodu na DVB-T2 v jednotlivých lokalitách Slovenska najdete v naší předchozí zprávě, stejně jako další podrobnosti.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.