Hlavní navigace

Živě.cz hacknuto? (Doplněno)

16. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nepřehledná situace panuje kolem údajného hacknutí webzinu Živě.cz. V sobotu do tamní poradny byla přidána zpráva podepsaná publisherem Markem Lutonským hovořící o hacknutí databáze a odcizení dat včetně uživatelských hesel. Informace však vzhledem ke své formě nevypadá příliš důvěryhodně a navíc by
Nepřehledná situace panuje kolem údajného hacknutí webzinu Živě.cz. V sobotu do tamní poradny byla přidána zpráva podepsaná publisherem Markem Lutonským hovořící o hacknutí databáze a odcizení dat včetně uživatelských hesel. Informace však vzhledem ke své formě nevypadá příliš důvěryhodně a navíc byla později smazána. Tentýž den se na konkurenčním fóru Poradna.net objevila informace o jiné bezpečnostní hrozbě poradny na Živě.cz. Situace je nepřehledná, ale zdá se, že někdo přišel na způsob, jak se do poradny přihlásit pod jiným uživatelským jménem a snaží se podvrženými zprávami Živě.cz poškodit. Situaci budeme dále sledovat.

16. srpna 2006, 14:00 (Aleš Miklík): chybu v zabezpečení nám nyní potvrdil šéfredaktor Živě.cz Jan Kuneš, podle kterého je nyní již systém bezpečný: Systém obsahoval chybu umožňující zasílat příspěvky pod cizí identitou pomocí podvržené cookie. Klub.zive.cz touto chybou postižen nebyl, tudíž nebylo možno získat, ani měnit osobní údaje uživatelů v diskuzích, stejně tak se chyba netýkala administračního rozhraní. Chyba již byla opravena.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.