Hlavní navigace

Zlaté stránky.cz mají nyní i aplikaci pro Android

3. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Server Zlaté stránky.cz společnosti Mediatel k aplikaci pro iPhone z loňského roku nyní přidává také aplikaci pro mobily vybavené systémem Android. I ta je určena pro dohledávání kontaktů na firmy a osoby z mobilního telefonu v databázi serveru Zlaté stránky.cz. Aplikace pro telefony s OS Android je dalším krokem na naší online cestě k maximální dostupnosti Zlatých stránek pro co nejširší počet uživatelů kdykoliv a kdekoliv, uvedla Kimberli J. Lewis, generální ředitelka společnosti Mediatel pro…

Server Zlaté stránky.cz společnosti Mediatel k aplikaci pro iPhone z loňského roku nyní přidává také aplikaci pro mobily vybavené systémem Android. I ta je určena pro dohledávání kontaktů na firmy a osoby z mobilního telefonu v databázi serveru Zlaté stránky.cz. Aplikace pro telefony s OS Android je dalším krokem na naší online cestě k maximální dostupnosti Zlatých stránek pro co nejširší počet uživatelů kdykoliv a kdekoliv, uvedla Kimberli J. Lewis, generální ředitelka společnosti Mediatel pro Českou republiku a Slovensko.

Aplikace vyhledává kontakty jak podle manuálně zadané adresy, tak i podle aktuální polohy majitele telefonu za pomocí GPS a elektronického kompasu v telefonu. Této funkce lze využít například pro dohledání nejbližší restaurace nebo lékárny. Přímo v aplikaci je vestavěný browser pro otevření webových stránek nalezené firmy. Také je možné jednoduché vytočení uvedeného telefonního čísla nebo uložení kontaktních informací do adresáře. Aplikace serveru Zlaté stránky.cz je k dispozici zdarma přes Android Market. Mediatel hodlá ještě letos uvést také aplikaci pro mobily vybavené operačním systémem Symbian. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.