Hlavní navigace

Zlínsko je bez signálu digitální televize, vysílač Tlustá hora má do 15:00 výluku

11. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlavní zlínský televizní vysílač se odmlčel už v šest hodin ráno, podobná výluka čeká zítra i jihomoravský Kojál. Od deváté hodiny dopoledne nevysílají na Zlínsku ani rádia.

Výluku televizního a rozhlasového vysílání zažívají v těchto hodinách diváci a posluchači na Zlínsku. České Radiokomunikace naplánovaly na dnešek odstávku hlavního vysílače Tlustá hora u Zlína, která začala v 6:00 hod. ráno a potrvá až do dnešních 15 hodin. “Plánovaná výluka bude provedena z důvodu pravidelné kontroly anténních systémů, údržby energetiky a vysílací technologie,” sdělil mediální zástupce ČRa Kamil Chalupa.

MM socky3

“Přerušení televizního vysílání se týká programů veřejnoprávního multiplexu 1 České televize, multiplexu 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 s programem Prima Love a Óčko,” upřesnil. Úderem deváté hodiny se na Tlusté hoře odmlčela i veškerá rádia. Výluka se dotkla stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 99,5 MHz, Český rozhlas 3 – Vltava na frekvenci 94,8 MHz, Český rozhlas Brno na frekvenci 97,5 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 105 MHz, Rádio Impuls na frekvenci 102,3 MHz, Rádio Kiss Publikum na frekvenci 90,3 MHz a Radio Rock Max na frekvenci 89,6 MHz.

Stejnou výluku plánují České Radiokomunikace na zítřek pro hlavní jihomoravský vysílač Kojál. Od šesté ráno do třetí odpoledne opět nepůjde naladit multiplexy 1 až 3. “Na vysílači Kojál dojde rovněž k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 95,1MHz, Český rozhlas 2 – Praha (Dvojka) na frekvenci 102 MHz, Český rozhlas Brno na frekvenci 106,5 MHz, Frekvence 1 na frekvenci 104,5 MHz a Rádio Impuls na frekvenci 87,6 MHz,” doplnil Kamil Chalupa.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.