Hlavní navigace

Zloději kovů o víkendu zkomplikovali vysílání pražského Rádia 1

29. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražské Rádio 1 bylo nuceno dnes vysílat odlišný program na internetu a prostřednictvím svého VKV kmitočtu. Mohli za to zloději kovů, kteří si přivlastnili kabel, jež byl součástí distribuční trasy.

Nemilé překvapení připravili v neděli zaměstnancům pražské stanice Rádio 1 zloději kovů. Jak upozornil server Lidovky.cz, neznámí pachatelé si přivlastnili kabel, který byl součástí vysílacího řetězce ze studia na vysílač. To způsobilo, že alternativní pražská stanice musela vysílat odlišný stream na vysílač a prostřednictvím internetu. Zatímco na síti bylo vysílání nadále moderované, na VKV frekvenci 91,9 MHz musel být nasazen pouze stream bez vstupů moderátorů.

Kvůli neprůchodnosti trasy bohužel nejsme schopni dostat náš signál na vysílač a tak na 91,9 FM uslyšíte zatím jen zálohu z vysílače. Poprvé v historii tak máme dvě paralelní vysílání! Živé studio i nadále uslyšíte přes streamy na play.cz a našem webu. Ještě jednou se omlouváme, na řešení problému usilovně pracujeme, citovaly Lidovky.cz ze statusu Rádia 1 na komunitním portálu Facebook. Vysílání v původní podobě se podařilo obnovit okolo 20. hodiny.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).