Hlavní navigace

Změna licenčních podmínek Primy family neprošla

4. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 8. 2011

Společnosti FTV Prima, která je držitelem licencí pro kanály druhé nejsledovanější komerční televize u nás, neprošla žádost o změnu licenčních podmínek stanice Prima family, o kterou požádala na počátku června. Vyplývá to z aktuálního zápisu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Serveru DigiZone.cz tuto skutečnost potvrdila ředitelka Odboru rozhlasového vysílání a licencí RRTV Jitka Hrubá.

K TÉMATU: Čtvrtého programu Primy se už letos nedočkáme

Rada sděluje provozovateli FTV Prima, spol. s r. o., (…) že žádosti o vydání osvědčení o změně licenčních podmínek licence k vysílání programu Prima family (…) nelze vyhovět, (…) jelikož provozovatel ve stanovené lhůtě neodstranil nedostatky žádosti (…) a žádost o vydání osvědčení je tudíž bezpředmětná, uvedla v zápise RRTV. Prima family měla podle původních plánů odstartovat již 12. listopadu, což se ale nakonec nestane.

KL22_nominace

ČTĚTE TAKÉ: Prima se chystá v listopadu spustit už čtvrtý program, Primu family

Jak uvedla pro DigiZone.cz Hrubá, společnost FTV Prima chtěla na webu zveřejnit nové znění licenčních podmínek, které obsahovalo termín startu 12. listopadu 2011 a také vysílání teletextu v omezeném rozsahu, konkrétně bez stránek 200 až 299, a to do konce letošního roku. Od 1. ledna roku příštího (2012) by pak Prima family naběhla na standardní režim. Prima zatím svůj čtvrtý kanál nespustí, protože zákonodárci nestanovili, zda analogové vysílání skončí 11. listopadu 2011 nebo až v příštím roce. Právě na tomto datu je závislý start nových tuzemských stanic v DVB-T.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.