Hlavní navigace

Změna v nabídce satelitní služby Digi TV: AXN Czech místo AXN Central Europe

2. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Verze seriálového a filmového kanálu se nyní dostává k zákazníkům původem rumunského operátora v distribuční kvalitě a s plným obrazovým rozlišením 720×576.

Zákazníci satelitní služby Digi TV mohli zaznamenat od 30. listopadu, oficiálně od 1. prosince, změnu v programové nabídce tohoto operátora. Místo kanálu AXN Central Europe je k dispozici předplatitelům aktuálně verze AXN Czech. Obě mutace se od sebe liší v jednom zásadním bodu. Zatímco ten první má reklamní bloky výhradně v maďarštině, ten druhý je lokalizován pro místního diváka. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornil jeho čtenář z Ústeckého kraje Miroslav Vlasák, který je mimo jiné klientem této služby.

ČTĚTE TAKÉ: Česká Digi TV se začíná své slovenské kolegyni vzdalovat, trh očekává její prodej

ebf - tip do článku - debata

Původně rumunský operátor, který působí i na českém trhu, na Slovensku už tuto značku vlastní společnost Slovak Telekom, by kromě AXN mohl do své nabídky teoreticky zařadit i další kanály pod touto hlavičkou, konkrétně stanice AXN Black a AXN White. K oběma, stejně jako k programům AXN Central Europe a AXN Romania, už je nyní připojeno jeho kódování, konkrétně identifikátory karet 1802 a 1880. Programy jsou zde šířeny v distribuční (nekomprimované) kvalitě, tedy rozlišení 720×576 pixelů.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12092/H, SR 28000, FEC 7/8, norma DVB-S, ID AXN Czech

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).