Hlavní navigace

Změny v DVB-T na Ostravsku: Konec polské sítě 3 z Wisły, start multiplexu 1

UVNITŘ TABULKA O týden dříve, než bylo původně avizováno, došlo u našich severních sousedů ke spuštění digitálního pozemního multiplexu 1, ve kterém by měly být do budoucna šířeny stanice Telewizje Polska a komerční kanály Eska TV, Polo TV, TTV (dříve vedená jako U-TV) a ATM Rozrywka. Veřejnoprávní televize už má standardní program, pro privátní stanice jsou zatím připraveny pouze jejich pozice.

K TÉMATU: Vysílač Wisła/Skrzyczne sousedící s Ostravskem navýšil výkon na 25 kW

Změna, o které se zmiňujeme, se dotýká také diváků na Ostravsku, jenž chytají polské stanice z vysílače Wisła/Skrzyczne. Zde bylo ukončeno šíření digitálního multiplexu 3 na kanálu 62. Právě ten nahradila síť 1. Televizní diváci, kteří původní multiplex sledovali, tak o něj bez náhrady přišli. Vyřazeny byly ale v praxi pouze stanice TVP Kultura a TVP Historia. Kanály TVP 1, TVP 2 a TVP INFO jsou pro sítě 1 a 3 společné. V minulých týdnech došlo na stanovišti Wisła/Skrzyczne k výměně anténního systému a navýšení výkonu z 10 na 25 kW.

Přehled dnes spuštěných vysílačů polského multiplexu 1. V tabulce je ještě původní výkon vysílače Skrzyczne. Nově je nikoliv 10, ale 25 kW. (Zdroj: Emitel)

Našli jste v článku chybu?