Hlavní navigace

Změny v rozhlase, novinky u Skylinku a atraktivita online videí

30. 4. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Karel Choc
TÝDENNÍ REVIZE – Ve středu prezentoval generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral své nejnovější plány Radě ČRo. Některé z nich přiblížil i ve velkém rozhovoru pro DigiZone.cz.

Český rozhlas čekají změny, i když ne revoluční

Na veřejném zasedání Rady Českého rozhlasu představil jeho generální ředitel René Zavoral některé zamýšlené změny, ať už personální, koncepční, nebo strategické. O jeho aktuálních záměrech se dozvíte z rozsáhlého rozhovoru, vzniklého tři měsíce po zvolení Zavorala generálním ředitelem.

René Zavoral: Na digitalizaci jsme připraveni, chybí nám ale potřební partneři

Vedoucí nového sloučeného odboru rozhlasových poplatků a obchodního oddělení se stane Eduarda Hekšová. Jak Zavoral uvedl ve zmíněném rozhovoru, bude tak odpovědná za výnosovou stránku rozhlasového rozpočtu. Do rozhlasu přišla z bankovního sektoru. Ve své pozici skončil ředitel odboru marketingu Jiří Haramul, jeho odbor bude nadále řídit tiskový mluvčí Jiří Hošna.

Personální změny v Českém rozhlase a ve vedení jeho Rady

Atraktivní online videa nejsou zadarmo

Jako většina dobrých nápadů to vlastně zní jednoduše. Dlouholetý redaktor deníku Sport a webu iSport.cz František Prachař se domluvil s trenérem Danielem Bartákem z pražského Pentagymu, že u něj bude půl roku trénovat a pak nastoupí k zápasu v MMA, tedy ve smíšených bojových uměních. Celý proces pak bude Prachař zaznamenávat na kameru a ve výsledku vydělají všichni – web iSport.cz bude mít atraktivní a exkluzivní obsah, Pentagym získá zadarmo reklamu a Prachař si vyzkouší něco, po čem touží každý sportovec – profesionálně připravený zápas s podobně připraveným protivníkem.

Krev, pot a emoce. Jak by měla vypadat sportovní reality show?

Ze světa satelitních operátorů

Skylink ukončuje SD vysílání některých kanálů skupiny Nova, konkrétně Nova Sport 1, Nova Cinema a Fanda. V článcích najdete technické parametry.

Skylink: přelaďte si na HD verzi stanic Nova Cinema a Fanda

Skylink ukončí vysílání Nova Sport 1 v SD


Autor: Karel Choc, DigiZone.cz

Společnost SES oznámila uzavření dohody s vysílací společností Eurovision o přenosu z olympijských her v Riu de Janeiru 2016. Její součástí je pronájem několika transpondérů na satelitu NSS-806 v průběhu letošního července a srpna Eurovisionu, který umožní satelitním operátorům z celého světa intenzivní pokrytí olympiády v Riu a distribuci dalších významných sportovních událostí.

SES a Eurovision odvysílají letní olympiádu v Riu

Sportovní fanoušek najde ve vysílání olympijských streamů téměř jakoukoliv disciplínu.
Autor: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Po Digi Slovakia chystá i česká Digi TV nový software pro set-top boxy KAON NA1170.

Česká Digi TV hlásí aktualizaci set-top boxů

Stručně

Tento týden proběhl duel mezi Spartou a hráči Plzně. S napětím se ale také očekávalo, zda O2 zvládne přenos lépe než pražské derby. Za mě dobrá.

O2 sport: podívejte se, jak vypadá multidimenze v praxi

První díl pořadu Comedy Club dorazil na obrazovky tento týden a představil známé české komiky, stejně jako nováčky žánru.

Prima Comedy Central představil lokální produkci. Uvidíte i Lukáše Pavláska

České Radiokomunikace zařadily do pražského experimentálního vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC obsah v rozlišení Ultra HD.

Radiokomunikace spouští ze Žižkova demosmyčku ve 4K


Autor: Karel Choc, DigiZone.cz

Stream.cz nově nabízí aplikace pro další dvě platformy – pro box Apple TV a televizory Philips a Sony vybavené zmiňovaným operačním systémem.

Stream.cz má novou aplikaci pro televizory s Android TV


Autor: Stream.cz

„Zatímco 4K nabízí více pixelů, HDR nabízí lepší pixely.“ Tak by se dal ve stručnosti shrnout úvod zprávy na téma „Netflix a vysoký dynamický rozsah“.

Netflix přichází s filmy a seriály s technologií HDR

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.