Hlavní navigace

Zpoplatnění Voya bylo logickým krokem, říká jeho šéf Ondřej Kulhánek

Lukáš Polák

Silný lokální obsah a atraktivní nabídka byla rozhodujícím faktorem, který vedl ke zpoplatnění pořadů a seriálů na serveru Voyo.cz. Zástupci Novy to dnes řekli na konferenci Video Internet Forum.

Doba čtení: 1 minuta

Zástupci televize Nova na dnešní konferenci Video Internet Forum, jehož organizátorem je společnost Internet Info, provozovatel serverů DigiZone.cz a Lupa.cz, zdůvodnili, proč došlo ke zpoplatnění obsahu serveru Voyo.cz. Podle Ondřeje Kulhánka, vedoucího VOD serveru Voyo.cz, šlo o krok, který musí ocenit celá audiovize. Jeden z hlavních důvodů byl to, že máme silný lokální obsah, který nemůže nabídnout nikdo jiný, zdůvodnil Kulhánek.

K TÉMATU: Voyo má 30 tisíc předplatitelů, plán 100 tisíc pro letošek zůstává. Chce je i Topfun

V dalších týdnech a měsících se chce Nova Group věnovat takzvané Multiscreen Strategy. Bude tedy docházet k implementaci Voya na další zařízení, jako jsou například tablety, chytré mobilní telefony nebo Smart TV. Trendem on-line distribuce je podle slov Kulhánka SVOD. Voyo spoléhá také na bohatou knihovnu a neomezený přístup, takzvaně „All You Watch“. „Co se týká seriálové tvorby, mixujeme nabídku domácích i zahraničních seriálů,“ konstatoval Kulhánek.

Interka19

ČTĚTE TAKÉ: Nova spustila svůj internetový kanál Voyo Cinema. Na Slovensku už funguje týdny

Ze sportovních přenosů fungují podle šéfa Voya.cz především ty, které jsou nabízeny exkluzivně a zájemce je nikde jinde nenajde. Naší snahou je dostat se co nejdříve k uživateli. V průběhu července se dostáváme do dalších smart televizorů (např. LG nebo Samsung, pozn. red.). Uživatelům chceme nabídnout přístup až ze tří zařízení na jeden účet. Laptop či PC je přece jen méně komfortní než obsah, který je dostupný v tabletu nebo Smart televizoru, řekl šéf VOD Voya.cz Kulhánek.

Našli jste v článku chybu?