Hlavní navigace

Zpráva o nižší průměrné inteligenci uživatelů Internet Exploreru byl zřejmě propracovaný podvod

Petr Kočí

Zprávička, která minulý týden také na Lupě přitáhla značnou pozornost čtenářů (přes Facebook ji sdílelo víc než 370 lidí), je zřejmě podvržená. Zatím není jasné, kdo a proč ji rozšířil. Na nesrovnalosti upozornili čtenáři a posluchači britské BBC, kteří si všimli, že web kanadské firmy ApTiquant byl spuštěn teprve nedávno a fotografie jejích údajných zaměstnanců někdo ukradl ze stránek francouzské firmy Central Test. Na telefonních číslech ani mailech uvedených na webu ApTiquantu není nikdo k…

Zprávička, která minulý týden také na Lupě přitáhla značnou pozornost čtenářů (přes Facebook ji sdílelo víc než 370 lidí), je zřejmě podvržená. Zatím není jasné, kdo a proč ji rozšířil.

Na nesrovnalosti upozornili čtenáři a posluchači britské BBC, kteří si všimli, že web kanadské firmy ApTiquant byl spuštěn teprve nedávno a fotografie jejích údajných zaměstnanců někdo ukradl ze stránek francouzské firmy Central Test. Na telefonních číslech ani mailech uvedených na webu ApTiquantu není nikdo k zastižení.

Na webu ApTiquantu se minulý týden objevila věrohodně vyhlížející studie, podle níž sto tisíc lidí vyplnilo test IQ a po přiřazení výsledků k údajům o použitých prohlížečích se ukázalo, že výsledek uživatelů Internet Exploreru je v průměru o několik bodů nižší. Zprávu pak přebraly stovky zpravodajských médií po celém světě včetně BBC, CNN, Daily Telegraphu nebo časopisu Forbes.

Zdroj: BBC

Našli jste v článku chybu?
3. 8. 2011 16:02
Pepa (neregistrovaný)

ale to že IE používají mentálně méněcenní jedinci je pravda.

3. 8. 2011 15:45
nedávám (neregistrovaný)

Ano, přesně tak fungují dnešní média. Jeden něco napíše, druhý to okamžitě otiskne/odvysílá.

Často ještě někdo něco přidá či upraví, další nesmysly se nabalí při překladu cizojazyčného zdroje a je to. U procenta či promile podobných příspěvků se jednoznačně dá dokázat, že je to nesmysl či minimálně to média uvedla v mylném kontextu a zkresleně, u spousty dalších informací médii servírovanými to tak jednoduše ověřitelné není.

V dobách, kdy si při vyslovení slova "redaktor" či "novinář" člověk n…