Hlavní navigace

Zpravodajská stanice BBC World News začala vysílat ze satelitu Astra v HD

Vysílání v HD kvalitě se dalo dříve nebo později očekávat. Proces přechodu do HD už byl ukončen začátkem roku 2013. BBC se tehdy přestěhovalo do nového centra v samém srdci Londýna.
Lukáš Polák 1. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Příjemné překvapení čekalo pro satelitní diváky po proladění přijímačů 1. dubna. Na pozici 19,2 stupně východně, družice Astra 1KR, se objevilo nekódované vysílání zpravodajského kanálu BBC World News s vysokým rozlišením pro Evropu. Jde o satelitní multiplex, který byl aktivován teprve před několika dny a doposud obsahoval pouze testovací pozici telekomunikačního operátora SES. Stanice se v novém multiplexu Harmonic identifikuje jako „BBC World News Europe HD“. Na stejné satelitní pozici už ve vysokém rozlišení vysílá také zpravodajský kanál RT (Rusko) a dokumentární stanice RT Doc.

Zpravodajská stanice BBC World News vysílá na satelitní pozici 19,2 stupně východně nově v HD rozlišení
Autor: repro foto BBC World News Europe HD

Zpravodajská stanice BBC World News vysílá na satelitní pozici 19,2 stupně východně nově v HD rozlišení

K TÉMATU: BBC World News čeká od pondělí řada novinek. Bude připravena i na HD vysílání

Vysílání v HD kvalitě se dalo dříve nebo později očekávat. Proces přechodu do HD už byl ukončen začátkem roku 2013. BBC se tehdy přestěhovalo do nového centra v samém srdci Londýna. Změnami prošel právě i program BBC World News. Objevily se zde některé nové tváře a vysílací řetězec už je od té doby kompletně připravený pro vysoké rozlišení, což zároveň stanici umožnilo kdykoliv vysílání do této kvality překlopit. V BBC Broadcasting House, neboli Vysílací dům, jak se jednoduše budova BBC jmenuje, pobývá okolo šesti tisíc lidí, což je přibližně třetina všech zaměstnanců pracujících pro tuto korporaci.

CIF20

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11229/V, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, ID stanice BBC World News Europe HD, ID multiplexu Harmonic, kódování žádné (FTA)