Hlavní navigace

Zpravodajské televize se chystají na víkendové volby

15. 10. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2008

Zpravodajská televize Z1 dnes představila novinářům, jak se chystá na zpracování letošních voleb do krajských zastupitelstev a Senátu PČR. Volební studio bude do programu zařazeno 18. a 19. října vždy v 15 až 30 minutových intervalech. Volební studio Z1 začíná v sobotu ve 14 hodin a skončí v neděli po poledni. Mezi volebním servisem budeme vysílat standardní zprávy a další pravidelné relace, řekl dnes generální ředitel Z1 Martin Mrnka. Role moderátorů se zhostí Veronika Sedláčková a Jan Němec.

K TÉMATU: Volby na Z1 ve speciálním vydání diskusních pořadů To říkáte Vy!

Volební dění na Z1 budou celý víkend komentovat politolog Tomáš Lebeda a komentátoři Jefim Fištejn a Karel Hvížďala. Informace o průběhu voleb nabídne Z1 také uživatelům internet na adrese www.z1tv.cz. Tématem voleb se Z1 zabývá několik posledních týdnů. Mimo jiné v pořadu To říkáte Vy!, kde se potkali jednotliví kandidáti. Tento týden budou odvysílány tři speciální předvolební díly této relace.

GRAFIKA TELEVIZE Z1 K VOLBÁM: Volby 2008 (1.); Volby 2008 (2.)

Na volby se ale připravila také veřejnoprávní Česká televize. Podrobnosti o jejím programu, je možné najít na stránkách zpravodajského kanálu ČT 24 na adrese www.ct24.cz. Diváci měli možnost vidět např. už několik předvolebních speciálů Otázek Václava Moravce. Ten poslední odvysílá ČT ve čtvrtek 16. října na ČT 2 od 21 hodin. Záznamy z předchozích diskusí mohou diváci najít zde, a to pod článkem.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Volební Otázky Václava Moravce na ČT 2 z Prahy, Brna a Ostravy

Česká televize bude vývoj voleb sledovat nepřetržitě od chvíle, kdy se začnou vysypávat volební urny až po zveřejnění konečných výsledků. Zatímco na televizi Z1 bude moderátorskou dvojcí již zmíněná Veronika Sedláčková s Janem Němcem, oba jsou bývalí zaměstnanci ČT, veřejnoprávní televize volí osvědčené duo Nora Fridrichová – Václav Moravec. I ČT využije možnosti internetu a volby bude možné sledovat i na adrese http://www.ct24­.cz/volby-cr-2008/.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.