Hlavní navigace

Zpravodajský kanál Euronews chystá přechod na výrobu v HD rozlišení

10. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro modernizaci svého vysílacího řetězce a dalších technologií si panevropský zpravodajský kanál vybral společnost EVS. V oficiálním vyjádření ji v tomto směru označil za garanta kvality.

Další mezinárodní zpravodajská televize dostupná v Evropě se připravuje na vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Panevropská stanice Euronews chystá vybavit svá studia a živou produkci HD technologiemi. Za tímto účelem podepsala smlouvu se společností EVS, která bude tento přechod realizovat. Pro vysílání ve vysokém rozlišení už jsou v tuto chvíli připraveny například stanice BBC World News i CNN International. Druhá jmenovaná již vysílá například v sousedním Německu, na družici ale prozatím pro běžného diváka chybí. V HD kvalitě už jsou v Evropě včetně Česka takto k dispozici stanice RT a NHK World.

MM balicek

Zpravodajský kanál Euronews by v nabídce pozemní digitální televize jistě řada diváků uvítala, alespoň ve velkých městech.
Autor: repro foto Euronews

Ukázka z vysílání panevropského zpravodajského kanálu.

ČTĚTE TAKÉ: Nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Evropě je Euronews

Euronews je nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Evropě, kromě několika satelitů je v České republice dostupný také prostřednictvím řady kabelovýchIPTV operátorů. V době takzvaných breaking news, kdy se mění dění doslova z minuty na minutu, je důležité mít k dispozici rychlou, flexibilní a velmi spolehlivou technologii, kterou je možné využít jak pro studiovou, tak i živou produkci. EVS je obecně uznávanou společností v tomto odvětví. Důležitá byla při našem rozhodování taktéž možnost flexibility a možnost editace obsahu během aktuálního dění, uvedl ředitel sekce AV support Euronews Bernard Fournier.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).