Hlavní navigace

Zpravodajství České televize zřídí novou regionální redakci v Chomutově

28. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 3. 2012

Patnáct dosavadních mimopražských redakcí zpravodajství České televize doplní šestnáctá v Chomutově. Zpravodajskému deníku Aktuálně.cz to potvrdil ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal. Dvoučlenný štáb složený z redaktora a kameramana by měl pokrývat celé území Chomutovska a Lounska, kam dosud museli zajíždět redaktoři z krajské redakce v Ústí nad Labem.

K TÉMATU: Nové Události mají být na světové úrovni. ČT se inspirací ze zahraničí netají

KL22 hlasovani

ČT chce novou krajskou redakci zřídit do několika měsíců. Momentálně si vytipovává adepty na její obsazení. V Chomutově sídlila regionální televize DAKR, která patřila do sítě R1 vlastněné televizí Prima. Ta ji však v době ukončování analogového vysílání nechala zrušit, protože by se jí nevyplatilo hradit odpojovací časy pro vysílání v rámci celostátního programu Primy, navíc také počítala s tím, že podmínky vstupu regionů do svého vysílání v dohledné době zbaví.

Momentálně má ČT krajské redakce zpravodajství v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Chebu, Jihlavě, Karlových Varech, Klatovech, Liberci, Olomouci, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Táboře, Trutnově a Ústí nad Labem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.