Hlavní navigace

Zpravodajství televize Nova opouštějí další známé tváře

16. 6. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
16. 6. 2010

Podle serveru iDNES.cz a webu Česká media zasáhla televizi Nova další vlna restrukturalizace. Obě internetová média se shodla na tom, že redakci zpravodajství opustil reportér Vladimír Keblúšek, dále měli odejít Kamila Štichová (Jandová), Alena Kovářová a Markéta Holatová, která byla tváří Snídaně s Novou. Server DigiZone.cz se snažil získat vyjádření tiskové mluvčí Michaely Fričové, ta bohužel celý večer nebere mobilní telefon.

K TÉMATU: Nova zrušila funkce šéfredaktorů zpravodajství a publicistiky. Šet­ří

Ředitel zpravodajství Martin Ondráček nechtěl změny komentovat, ale pro server iDNES.cz potvrdil, že probíhá restrukturalizace redakce a dnes proběhlo její další kolo. Keblúšek, který má být jedním z odcházivších, se odmítl k tomuto kroku vyjádřit. Vaše informace nemůžu komentovat, uvedl. Zpravodajský web Regionální televizní agentury (RTA), Česká média, dále uvádí, že českou komerční jedničku má také opustit Markéta Vitvarová, která je vedoucí produkce Ordinace v růžové zahradě.

ČTĚTE TAKÉ: Bývalý šéf zpravodajství Novy Mrzena posilou televize Z1 v Bruselu

Vlna propouštění zasáhla Novu začátkem května. Tehdy média přinesla informaci, že ji opouští po šéfredaktorovi publicistiky Stanislavu Brunclíkovi také šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena. Ten se stal před několika dny posilou komerční televize Z1, která ho vyšla jako svého reportéra do Bruselu. Důvodem je optimalizace procesů v televizním a internetovém zpravodajství a publicistice, které v současné době procházejí rozsáhlou restrukturalizací a nastavováním nové organizace práce, uvedla nedávno k tomuto kroku mluvčí Novy Michaela Fričová.

KL24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Hospodářské noviny: šéf Novy Dvořák končí, nahradí ho Nováková

Podle Hospodářských novin z 21. května by dokonce mohlo dojít i ke změně na postu nejvyšším, tedy u generálního ředitele Petra Dvořáka. List spekuluje o tom, že by ho měla nahradit dosavadní ředitelka marketingu Miloslava Nováková. Ještě v ten den však televize Nova vydala tiskovou zprávu, ve které se ohradila proti tomuto tvrzení, zároveň ho však nevyvrátila. Generální ředitel Petr Dvořák byl v rámci struktur mateřské společnosti TV Nova povýšen na pozici viceprezidenta CME zodpovědného za televizní vysílání všech stanic CME včetně TV Nova. Současně se svou novou pozicí bude i nadále koordinovat a strategicky řídit všechny televizní kanály vlastněné CME v České republice, uvedla tehdy Fričová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).