Hlavní navigace

Zprávy TV Prima budou od 19:30. Možná i se Zunou

21. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

21. 1. 2008

S jiným jménem a v novém čase naleznou diváci od 4. února hlavní zpravodajskou relaci televize Prima. Pořad „Zprávy TV Prima“ bude začínat v 19:30, tedy stejně jako konkurenční „Televizní noviny“ na Nově. Vedení Primy to potvrdilo na dnešní tiskové konferenci k novému programovému schématu a dalo tak zapravdu dřívějším spekulacím.

Zprávy TV Prima budou mít novou grafiku, laděnou do modré barvy, i nové studio. Sport TV Prima pak bude oděný do zeleného hávu. Televize uspořádala na nový vizuální styl zpráv mezinárodní výběrové řízení, které vyhrála – podle výkonného ředitele Primy Petra Chajdy s přehledem – anglická firma Kemistry. Ta mj. „oblékla“ i nadnárodní zpravodajskou stanici CNN.

Nová podoba zpráv by podle jejich šéfredaktora Pavla Zuny měla přilákat ke sledování relace také mladší publikum. Prima si proto nechala udělat grafiku co nejpřehlednější a nejsrozumitelnější, alespoň podle jejího mínění. Navíc použila i poměrně netradiční písmo pro textové popisky. Zprávy TV Prima by měly vyprávět příběhy a měly by být víc pro lidi, uvedl dnes Petr Chajda ve shodě s Pavlem Zunou.

Zatím není jisté, jestli bude nové zprávy Primy moderovat i jejich šéfredaktor ve dvojici s některou ze svých bývalých kolegyň na Nově, tedy Mirkou Čejkovou, nebo Pavlou Charvátovou. Zuna se na toto téma odmítl vyjádřit s tím, že si to vedení Primy nepřeje. A sdílnější nebyl ani výkonný ředitel Petr Chajda. Ten na dotaz novinářů pouze připustil, že se zatím jedná o tom, zda budou zprávy přinášet dvě, nebo tři moderátorské dvojice. Televize nicméně na tiskové konferenci promítla dvě upoutávky na hlavní zprávy a v jedné z nich byl právě Zuna.

cyber-obecný tip

Jako už jisté moderátory zpráv dnes Prima představila Světlanu Zárubovou, Terezii Kašparovskou, Jiřího Chuma a Romana Fojtu. Poslední jmenovaný přešel na Primu z České televize.

Podrobnosti o novém programovém schématu Primy přineseme v zítřejším článku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.