Hlavní navigace

Zrcadla WikiLeaks se množí, jedno provozuje i ČPS

Jiří Macich ml.

Na WikiLeaks se nenabalují jen problémy, ale projekt získal také řadu příznivců a stoupenců. Někteří v něm dle diskusí na Twitteru dokonce vidí hlídacího psa demokracie 21. století. Výsledkem je, že kontroverzní web získal již více než dvě stovky zrcadel, takže jeho kompletní odstavení se pomaličku stává téměř nemožným úkolem. Zrcadlení je silná zbraň v boji s DDoS útoky i nástrahami úřadů jednotlivých zemí.

Na WikiLeaks se nenabalují jen problémy, ale projekt získal také řadu příznivců a stoupenců. Někteří v něm dle diskusí na Twitteru dokonce vidí hlídacího psa demokracie 21. století. Výsledkem je, že kontroverzní web získal již více než dvě stovky zrcadel, takže jeho kompletní odstavení se pomaličku stává téměř nemožným úkolem. Zrcadlení je silná zbraň v boji s DDoS útoky i nástrahami úřadů jednotlivých zemí.

Seznam zrcadel naleznete na webu WikiLeaks. Jeden z mirrorů provozuje i Česká pirátská strana (ČPS) na adrese http://wikile­aks.piratskas­trana.cz Toto rozhodnutí neznamená, že bychom se hlásili ke konkrétním akcím organizace Wikileaks, zdůrazňuje Jakub Michálek, člen předsednictva Pirate Parties International. Česká pirátská strana však z principu nechce, aby informace byly smazány či blokovány. Tento boj rozhodne o zachování základních svobod na Internetu. Pokusy jakékoliv vlády o útok na svobodu tisku a omezování svobody slova jsou pro nás nepřijatelné.

Našli jste v článku chybu?
7. 12. 2010 15:03
haha (neregistrovaný)

vládě USA musí hodně záležet na tom, aby si lidé wikileaks četli, když jim dělají takovou reklamu

myslet si, že jsou tak hloupí, že tohle je nezvládnutí krizového PR, to je dosti naivní

7. 12. 2010 0:42
šoumenvodnetbooku (neregistrovaný)

USA naprosto nezvládly krizové PR. Vzpomínám si, že tu o tom někde na lupě byl i článek. Možná by si ho měli ve Washingtonu přečíst. Snažit se zablokovat a cenzurovat něco, co už je stejně venku, je z taktického hlediska hloupost. Jen to upoutává větší a větší pozornost. Doposud zveřejněné informace byly sice zajímavými drby ze zákulisí, ale žádnou bezpečnostní hrozbu bych v nich neviděl. Tedy pokud například Německo nepovažuje přezdívku své kancléřky za státní tajemství...