Hlavní navigace

Zrušení poplatků je pouze snahou o zviditelnění, míní Jiří Janeček

29. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 5. 2009

Návrh na zrušení koncesionářských poplatků, který propaguje kandidát do Evropského parlamentu Edvard Kožušník za ODS, je pouze účelovým plánem tohoto člověka na zviditelnění se. V dnešním článku serveru DigiZone.cz to tvrdí ředitel veřejnoprávní České televize Jiří Janeček. Debata na toto téma pak není podle něj diskusí odbornou, nýbrž populistickou.

K TÉMATU: Anketa: Měly by se zrušit koncesionářské poplatky?

Možná by veřejnost měla vědět, že pana Edvarda Kožušníka jsem pozval na Kavčí hory k diskusi na téma jeho návrhu a k mému překvapení sám připustil, že hlavním motivem otevření tématu placení televizních poplatků byla snaha se zviditelnit, konstatoval v anketě s názvem Měly by se zrušit koncesionářské poplatky Janeček, který dále uvedl, že Kožušníkův návrh je v praxi jen těžko představitelný.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Senátoři navrhují zrušit poplatky za ČT a ČRo jako „naprostý přežitek“

Postoj tohoto člověka podle něj poškozuje veřejnoprávní média a odvádí od významnějších problémů této země. Přesto, že generální ředitel České televize s Kožušníkem nesouhlasí, stejně jako tisková mluvčí Českého rozhlasu Eva Tichá, většina respondentů, které server DigiZone.cz oslovil, by poplatky zrušila. Pro tento krok je i poslanec za ODS a člen stále sněmovní komise pro sdělovací prostředky Petr Bratský. Občané by měli být odbřemeněni od televizní a rozhlasové daně, která se maskuje a rozmlžuje názvem „koncesionářské poplatky“, uvedl.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.