Hlavní navigace

ZUNO chystá podporu platebních QR kódů ještě letos, mBank má prý jiné priority

25. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Klienti banky ZUNO se ještě letos dočkají možnosti platit prostřednictvím QR kódů. Naopak GE Money Bank a mBank letos určitě podporu platebních QR kódů nezavedou.

ZUNO ještě letos rozšíří seznam bank na tuzemském trhu, které svým klientům umožňují platit prostřednictvím platebních QR kódů dle standardu České bankovní asociace. „Tuto službu nabídneme našim klientům ještě do konce tohoto roku,“ sdělil nám Lukáš Tomis, PR manažer banky ZUNO pro český a slovenský trh. 

Pro konkurenční mBank naopak platební QR kódy nejsou aktuálním tématem. „V současnosti nepřipravujeme implementaci čtečky QR kódů do naší mobilní aplikace,“ uvedl Matej Kubinec z mBank, která podle něj prý má momentálně jiné priority.

CIF23

GE Money Bank chystá novou verzi své mobilní aplikace, ale není jisté, že se v ní podpora platebních QR kódů objeví. „Tuto možnost budeme zvažovat, to je to, co můžu potvrdit,“ sdělil nám mluvčí banky Pavel Zúbek. Podle něj jsou přípravy nové mobilní aplikace GE Money Bank na úplném začátku, takže prý dříve než v polovině příštího roku se neobjeví. 

GE Money Bank je poslední velkou bankou na českém trhu, která ve své stávající mobilní aplikaci dosud platební QR kódy nepodporuje. Jako první zavedly možnost platit prostřednictvím QR kódu ve své mobilní aplikace Komerční banka a Raiffeisenbank loni koncem listopadu. Následně se přidala Česká spořitelna a ČSOB (+ Era). Z menších mladších bank pak Fio banka a Air Bank.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).