Hlavní navigace

Zveřejněn seznam kompatibilních televizorů podle ČRa, FunBox 4K jede naostro a Ultra HD u kulatého stolu

Bohumil Herwig

TÝDENNÍ REVIZE – Akce Kulatý stůl Ultra HD jasně ukázala, co všechno je třeba na cestě za budoucností televizního vysílání překonat.

Doba čtení: 4 minuty

Kulatý stůl Ultra HD

Reálnými zkušenostmi se 4K vysíláním už se mohou pochlubit třeba České Radiokomunikace, slovenský Towercom, satelitní operátor Astra, ale i tvůrci obsahu nebo výrobci televizorů.

Ultra HD vysílání dnes mohou naladit nejen satelitní diváci, ale třeba na území Prahy a Bratislavy je možné naladit zkušební vysílání multiplexu DVB-T2 se 4K obsahem. Kanál FunBox 4K, který v UHD rozlišení šíří posledních pět měsíců na území Prahy a Středočeského kraje České Radiokomunikace, dokonce nedávno přešel z demosmyčky, ve které vysílal od loňského června, na pravidelné vysílání včetně nových grafických prvků.

Jan Brychta: Ultra HD jako blízká budoucnost? Zkušenosti už mají operátoři, vysílatelé i výrobci

Bohumil Herwig: Kulatý stůl o Ultra HD bez příkras a marketingu

ČRa uvolňují první seznam výrobků s logem „DVB-T2 ověřeno“

První várka přístrojů, mezi nimiž jsou pouze tři set-top boxy, je na světě. Dalšími výrobky uvedenými ve zmiňovaném seznamu ČRa jsou už pouze televizory, a to následujících značek: Gogen, Hyundai, JVC, Panasonic, Philips (TP Vision), Samsung, Sony.

Pokud hledáte zejména LG, v seznamu opravdu chybí, jak se můžete přesvědčit v PDF ke stažení na konci článku, v němž je seznam konkrétních kompatibilních výrobků ze stránky www.dvbt2overeno.cz (doplněno bylo nakonec na konci týdne – viz druhý odkaz).

Bohumil Herwig: Stránky „DVB-T2 ověřeno“ dnes spuštěny. Je na nich seznam prověřených výrobků kompatibilních s DVB-T2/HEVC

Bohumil Herwig: DVB-T2 ověřeno: ČRa poprvé doplňují seznam


Autor: ČRa

FunBox 4K v DVB-T2/HEVC naostro: „Chceme divákům ukázat, jak vypadá reálné Ultra HD…“

FunBox 4K, který vysílá v rozlišení Ultra HD (4K), přešel z pilotního do ostrého provozu. Diváci, kteří přijímají pozemní televizní signál, ho mohou naladit v rámci testovacího vysílání ČRa ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC v Praze a ve Středních Čechách. Jako FTA kanál by měl být Funbox 4K v pilotním multiplexu dostupný ještě několik týdnů.

Kanál nabízí společnost SPI International a vysílá 24 hodin denně. České Radiokomunikace (ČRa) v rámci tohoto experimentu testují parametry budoucího vysílání ve standardu DVB-T2. Obsah v rozlišení 4K je jen jednou z možných budoucích výhod nového standardu.

Jan Brychta: Kanál Funbox 4K, který vysílá v pilotním DVB-T2 multiplexu, přešel na ostrý provoz

SPI International  testuje FunBox 4K i u Českých Radiokomunikací na experimentálním DVB-T2/HEVC. (Z televizoru LG Signature OLED 65E6.)
Autor: Bohumil Herwig

SPI International testuje FunBox 4K i u Českých Radiokomunikací na experimentálním DVB-T2/HEVC. (Z televizoru LG Signature OLED 65E6.)

Stručně

V současné době probíhá příprava obchodních politik televizí na příští rok. Na vyjednávání s klienty a podmínky se tak zaměřila i konference FLEMA, kde diskutovali mimo jiné zástupci televizí Nova, Prima a společnosti Atmedia.

Jan Brychta: Televizní reklamu čeká zdražení, shodují se komerční televize

Digitální televize O2 TV se připravuje na jeden z vrcholů letošního ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže, 286. derby pražských S. Diváci si budou moci opět vybrat mezi standardním a fanouškovským komentářem.

Jan Brychta: O2 Sport zbrojí na derby, ke komentování přizval Suchařípu a Novotného

Kromě pokračování Autobazaru Monte Karlo bude o diváckou přízeň usilovat například i šestidílný Semestr a cyklus Mrazivá tajemství. Budou tu ale také premiérové díly pořadů Jídlo, s. r. o., A dost!, Gebrian vs., Fenomén nebo Dělníci smrti. Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší, protože se dočkají animovaných Pohádek z lednice, seriálového pokračování loutkového filmu Až po uši v mechu a také nových ukolébavek.

Bohumil Herwig: Stream.cz zařadí na podzim do vysílání několik nových seriálů

Přenosy tenisových utkání si budou moci vychutnat diváci placených sportovních kanálů Nova Sport 1 a 2 a na on-line portálu Voyo. Na těch bude Nova pokračovat s přenosy z tenisového Wimbledonu i v letech 2018 a 2019. Jako jediná tuzemská stanice…

Jan Brychta: Přenosy z Wimbledonu budou moci diváci kanálů Nova Sport sledovat až do roku 2019

Po ročních přípravách zahájí zítra provoz nové zpravodajské studio České televize v Hradci Králové. Nové pracoviště se naplno zapojí nejen do kontinuálního vysílání ČT 24, ale nabídne i samostatnou relaci, Týden v regionech ze severovýchodních Čech. Vysílání zahájí speciálním vysíláním, které bude na ČT 24 předcházet předvolební debatě Královéhradeckého kraje.

Jan Brychta: Česká televize začne vysílat z nového regionálního studia v Hradci Králové

Interka19

Společnost Seznam.cz dále vylepšuje hybridní aplikaci, kterou využívá pro internetové HbbTV vysílání. Po spuštění Seznam.cz TV, která vysílá v multiplexu 4, se začne divákovi automaticky přehrávat poslední přidané video, za kterým budou následovat další. Pro přepnutí pak musí prokliknout do archivu a vybrat si ručně.

Jan Brychta: Seznam spustil na své HbbTV automatické přehrání posledního přidaného videa

Našli jste v článku chybu?