Hlavní navigace

Zveřejněn seznam kompatibilních televizorů podle ČRa, FunBox 4K jede naostro a Ultra HD u kulatého stolu

24. 9. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Akce Kulatý stůl Ultra HD jasně ukázala, co všechno je třeba na cestě za budoucností televizního vysílání překonat.

Kulatý stůl Ultra HD

Reálnými zkušenostmi se 4K vysíláním už se mohou pochlubit třeba České Radiokomunikace, slovenský Towercom, satelitní operátor Astra, ale i tvůrci obsahu nebo výrobci televizorů.

Ultra HD vysílání dnes mohou naladit nejen satelitní diváci, ale třeba na území Prahy a Bratislavy je možné naladit zkušební vysílání multiplexu DVB-T2 se 4K obsahem. Kanál FunBox 4K, který v UHD rozlišení šíří posledních pět měsíců na území Prahy a Středočeského kraje České Radiokomunikace, dokonce nedávno přešel z demosmyčky, ve které vysílal od loňského června, na pravidelné vysílání včetně nových grafických prvků.

Jan Brychta: Ultra HD jako blízká budoucnost? Zkušenosti už mají operátoři, vysílatelé i výrobci

Bohumil Herwig: Kulatý stůl o Ultra HD bez příkras a marketingu

ČRa uvolňují první seznam výrobků s logem „DVB-T2 ověřeno“

První várka přístrojů, mezi nimiž jsou pouze tři set-top boxy, je na světě. Dalšími výrobky uvedenými ve zmiňovaném seznamu ČRa jsou už pouze televizory, a to následujících značek: Gogen, Hyundai, JVC, Panasonic, Philips (TP Vision), Samsung, Sony.

Pokud hledáte zejména LG, v seznamu opravdu chybí, jak se můžete přesvědčit v PDF ke stažení na konci článku, v němž je seznam konkrétních kompatibilních výrobků ze stránky www.dvbt2overeno.cz (doplněno bylo nakonec na konci týdne – viz druhý odkaz).

Bohumil Herwig: Stránky „DVB-T2 ověřeno“ dnes spuštěny. Je na nich seznam prověřených výrobků kompatibilních s DVB-T2/HEVC

Bohumil Herwig: DVB-T2 ověřeno: ČRa poprvé doplňují seznam


Autor: ČRa

FunBox 4K v DVB-T2/HEVC naostro: „Chceme divákům ukázat, jak vypadá reálné Ultra HD…“

FunBox 4K, který vysílá v rozlišení Ultra HD (4K), přešel z pilotního do ostrého provozu. Diváci, kteří přijímají pozemní televizní signál, ho mohou naladit v rámci testovacího vysílání ČRa ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC v Praze a ve Středních Čechách. Jako FTA kanál by měl být Funbox 4K v pilotním multiplexu dostupný ještě několik týdnů.

Kanál nabízí společnost SPI International a vysílá 24 hodin denně. České Radiokomunikace (ČRa) v rámci tohoto experimentu testují parametry budoucího vysílání ve standardu DVB-T2. Obsah v rozlišení 4K je jen jednou z možných budoucích výhod nového standardu.

Jan Brychta: Kanál Funbox 4K, který vysílá v pilotním DVB-T2 multiplexu, přešel na ostrý provoz

SPI International  testuje FunBox 4K i u Českých Radiokomunikací na experimentálním DVB-T2/HEVC. (Z televizoru LG Signature OLED 65E6.)
Autor: Bohumil Herwig

SPI International testuje FunBox 4K i u Českých Radiokomunikací na experimentálním DVB-T2/HEVC. (Z televizoru LG Signature OLED 65E6.)

Stručně

V současné době probíhá příprava obchodních politik televizí na příští rok. Na vyjednávání s klienty a podmínky se tak zaměřila i konference FLEMA, kde diskutovali mimo jiné zástupci televizí Nova, Prima a společnosti Atmedia.

Jan Brychta: Televizní reklamu čeká zdražení, shodují se komerční televize

Digitální televize O2 TV se připravuje na jeden z vrcholů letošního ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže, 286. derby pražských S. Diváci si budou moci opět vybrat mezi standardním a fanouškovským komentářem.

Jan Brychta: O2 Sport zbrojí na derby, ke komentování přizval Suchařípu a Novotného

Kromě pokračování Autobazaru Monte Karlo bude o diváckou přízeň usilovat například i šestidílný Semestr a cyklus Mrazivá tajemství. Budou tu ale také premiérové díly pořadů Jídlo, s. r. o., A dost!, Gebrian vs., Fenomén nebo Dělníci smrti. Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší, protože se dočkají animovaných Pohádek z lednice, seriálového pokračování loutkového filmu Až po uši v mechu a také nových ukolébavek.

Bohumil Herwig: Stream.cz zařadí na podzim do vysílání několik nových seriálů

Přenosy tenisových utkání si budou moci vychutnat diváci placených sportovních kanálů Nova Sport 1 a 2 a na on-line portálu Voyo. Na těch bude Nova pokračovat s přenosy z tenisového Wimbledonu i v letech 2018 a 2019. Jako jediná tuzemská stanice…

Jan Brychta: Přenosy z Wimbledonu budou moci diváci kanálů Nova Sport sledovat až do roku 2019

Po ročních přípravách zahájí zítra provoz nové zpravodajské studio České televize v Hradci Králové. Nové pracoviště se naplno zapojí nejen do kontinuálního vysílání ČT 24, ale nabídne i samostatnou relaci, Týden v regionech ze severovýchodních Čech. Vysílání zahájí speciálním vysíláním, které bude na ČT 24 předcházet předvolební debatě Královéhradeckého kraje.

Jan Brychta: Česká televize začne vysílat z nového regionálního studia v Hradci Králové

Content tip EARLY

Společnost Seznam.cz dále vylepšuje hybridní aplikaci, kterou využívá pro internetové HbbTV vysílání. Po spuštění Seznam.cz TV, která vysílá v multiplexu 4, se začne divákovi automaticky přehrávat poslední přidané video, za kterým budou následovat další. Pro přepnutí pak musí prokliknout do archivu a vybrat si ručně.

Jan Brychta: Seznam spustil na své HbbTV automatické přehrání posledního přidaného videa

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).