Hlavní navigace

Zvětšená filtrační plocha a zcela přepracovaný motor

17. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Allegro
Jednotka centrálního vysavače Allegro Davinci MU5800E nabídne dvoustupňovou filtraci, příkon až 1 650 W a průtok vzduchu 69 litrů za sekundu.

Zabudován je motor s celokovovým provedení provedení (5 let záruka, hlučnost 64 dB) a důležitá je i vysavačová zásuvka přímo na agregátu, takže vysávání v místnosti, kde je instalován, například v garáži, nemusíte řešit.


Autor: Allegro

Davinci MU5800E (viz foto dole)  pracuje – jak je zvykem – na 230 V, je určen pro maximální obytnou plochu 650 m² a celkovou délku potrubního vedení až 85 m, přičemž délka výfukového potrubí může být až 3,6 m. V praxi to znamená, že může být umístěn i dosti daleko od vnější stěny domu.

ICTZ23

I přes výšku 109 cm a průměr 35 cm má jeho nádoba na nečistoty objem plných 32 litrů, čímž mohla být zvětšena filtrační plocha s membránovým oklepovým (samočisticím) filtrem. Za to může děkovat především nové konstrukci motoru Ametek s rádiusovými uhlíky se zvýšenou životností (oproti rovným kartáčovým uhlíkům se udává až pětinásobek). Zachováno však bylo oddělené chlazení motoru, resp. jeho elektrické části, které je tudíž plně nezávislé na okamžitém průtoku vzduchu turbínou.

Centrální vysavač Allegro Davinci MU5800E zakoupíte mj. v balíčku s vypínací hadicí (9,1 m), teleskopickou trubicí, univerzální podlahovou kombi hubicí s výsuvným kartáčem, štěrbinovou hubicí, hubicí na čalounění a věšákem na hadici za 16.988 Kč. Příslušenství vidíte na snímku výše.


Autor: Allegro

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.