Hlavní navigace

DRM+

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Konference Radiokomunikace 2014 se zaměří na DVB-T2 i digitální rozhlas

I letos pořádá vzdělávací agentura UNIT od 22. do 24. října v Pardubicích tradiční konferenci Radiokomunikace 2014, které se pravidelně účastní přes 150 odborníků a o kterou je zájem i v zahraničí

6. 10. 2014 15:11
Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ potichu uložil k ledu aukce celoplošných sítí pro digitální rozhlas ve III. pásmu

Místo toho telekomunikační úřad uděluje individuální oprávnění pro digitální rozhlasové vysílání v tomto pásmu podle toho, o co si který operátor požádá

Doba čtení: 4 minuty

Zaveďte digitální rozhlas a vypněte VKV, doporučuje evropským zemím EBU

DOKUMENT UVNITŘ Jedním z argumentů Evropské vysílací unie je fakt, že rozhlas v pásmu VKV má omezené spektrum ve všech vyspělých zemích. Výjimkou není ani Česká republika.

Doba čtení: 1 minuta

Slovenský rozhlas získal povolení šířit v Bratislavě digitální rozhlas do roku 2022

Slovenský rozhlas získal od tamního telekomunikačního úřadu další povolení na šíření digitálního vysílání ve formátu DRM+ v Bratislavě. Tentokrát ovšem platí až do roku 2022.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlasový systém DRM+: rok ve znamení testů

Rozšíření digitálního rozhlasového standardu DRM (Digital Radio Mondial) o mód E, nazývané zjednodušeně DRM+, oslavilo v létě dva roky od schválení standardizačním institutem ETSI. Konsorcium DRM zaštiťující vývoj, podmínky pro praktické uplatnění a propagaci systému od té doby seznamuje s tímto standardem odbornou veřejnost po celém světě a snaží se o formální zařazení systému DRM+ mezi standardy oficiálně doporučené pro šíření digitálního rozhlasového vysílání.

Doba čtení: 8 minut

Bratislava otestuje digitální rozhlas DRM+ z budovy Slovenského rozhlasu

Doba čtení: 1 minuta

Jaké jsou perspektivy české (pozemní) rozhlasové digitalizace?

Zatímco se digitalizace pozemního televizního vysílání u nás i v okolních zemích blíží k cíli, obdobně masivní digitalizace terestrického rozhlasového vysílání je, zdá se, v nedohlednu. V souvislosti s rozhlasovou digitalizací u nás bývá zmiňován v návaznosti na uplynulé testy pouze systém T-DAB (+), přestože mu v uplynulých dvou letech roste schopný sourozenec nazývaný DRM+. Zkusil jsem se zamyslet nad smyslem rozhlasové digitalizace v blízké budoucnosti v kontextu specifických podmínek České republiky.

Doba čtení: 5 minut

Televizní digitalizace končí, rozhlasová teprve začíná

O digitálním vysílání se u nás mluví především v souvislosti s televizemi. Jakékoli zmínky o digitálním rozhlasu vždycky končily na konstatování, že na rozdíl od televizí není přechod rádií na digitální šíření signálu vynucený, není třeba vypínat analogové FM pásmo a tudíž se do digitálního rozhlasového vysílání nikdo příliš nehrne. Ona je to svým způsobem pravda: jedinou firmou, která se už léta snaží uvést digitální rozhlas v Česku do praxe, je příbramská společnost Teleko podnikatele Tomáše Řapka, bývalého šéfa odboru kmitočtového spektra Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Doba čtení: 6 minut

Slovensko: celoplošná rádia přejdou na digitál, regiony zůstanou v FM

Doba čtení: 1 minuta

Slovenský rozhlas otestuje v Bratislavě digitální vysílání v systému DRM+

Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas DRM+ se bude testovat i v asijsko-tichomořské oblasti

18. 11. 2010 12:17
Doba čtení: do minuty