Hlavní navigace

Linkedin.com

LinkedIn bojuje o ruský trh. Jedná s úřady o nových podmínkách

Americká profesní sociální síť se stala první obětí nových pravidel ruského regulačního úřadu Roskomnadzor. Ten zařadil LinkedIn na seznam služeb a webů, ke kterým tamní poskytovatelé připojení (ISP) musí blokovat přístup.  Roskomnadzor má své…

9. 12. 2016 10:48

LinkedIn se otevřelo „studentům“ od třinácti výše a mírně mění pravidla

Takřka revoluční změna, které se skalní uživatelé Linkedin obávají, se stala skutečností: sociální síť se otevřela „studentům“ od třinácti let výše.

Doba čtení: 3 minuty

LinkedIn zruší LinkedIn Answers, jak si stojí Quora.com?

LinkedIn Answers se nedaří, zaklínadlo v podobě slova „engagement“ je ale zjevně tak silnou prioritou, že bez „zapojení“ uživatelů prostě není možné službu ponechat.

Doba čtení: 1 minuta

Twitter překročil 200 milionů měsíčních aktivních uživatelů

Podle vlastních údajů překročil počet aktivních měsíčních uživatelů Twitteru 200 milionů – stovku milionů přitom Twitter oznamoval v září v loňském roce. Twitter je tak, teoreticky, mírně větší než Linkedin (ohlašovali 187 milionů uživatelů v listopadu) a podstatně předstihuje Google+ (120 milionů aktivních uživatelů). Facebook, sociální jednička, v říjnu oznámil, že má 1 miliardu měsíčních aktivních uživatelů.

Doba čtení: 1 minuta

Válka platforem: Twitter vypověděl dohodu umožňující přenášení statusů na LinkedIn

Ve válce platforem jde vždy a hlavně o čísla. Proto můžete automaticky propojit váš účet na Twitteru s účtem na Facebooku. A jakkoliv je to hodně nepraktické, můžete automaticky přenášet statusy z Twitteru na Facebook.  Prozatím jste totéž mohli udělat mezi LinkedIn a Twitterem. Tedy statusy z Twitteru přenášet na svůj sociální profil na www.linkedin.com. Jakkoliv to není nejlepší nápad, pokud někdo něco takového chce, měl by mít možnost to dělat.

30. 6. 2012 16:23
Doba čtení: 1 minuta

Po Linkedin.com byste měli změnit heslo i v Last.fm

Z čerstvě zveřejněného Last.fm Password Security Update je možné usuzovat na souvislost mezi únikem milionů hesel z Linkedin.com (ale také například seznamovacího webu eHarmony.com). Last.fm uživatele informuje o „probíhajícím šetření“ úníku „některých“ uživatelských hesel a všem uživatelům doporučuje změnu hesla. 

7. 6. 2012 18:15
Doba čtení: do minuty

Z Linkedin.com uniklo 6.5 milionu hesel uživatelů

Sociální síť „pro profesionály“ Linkedin.com – www.linkedin.com – má poměrně zásadní problém, do rukou hackerům se dostalo 6.5 milionu hesel uživatelů v „hash“ podobě, ze které ale není nijak obtížné získat skutečné heslo. Vincente Silveira únik hesel potvrdil, včetně toho, že hesla skutečně odpovídají účtům na Linkedin.com.

Doba čtení: 1 minuta

LinkedIn (ne)zvažuje koupi společnosti Monster

Podle Reuters projevil LinkedIn zájem o koupi společnosti Monster, jedné z dřívějších jedniček na poli nabídky a poptávky v oblasti práce. Monster má své nejlepší roky za sebou, nástup sociálních sítí (včetně služeb jako je právě LinkedIn) výrazně změnil podmínky. Jak uvádí LinkedIn Considering Buying Monster [REPORT], pro Monster to například znamenalo pokles příjmů. V roce 2011 Monster mělo příjmy 250 milionů dolarů, a o 250 milionů dolarů nižší, než v roce předchozím.

12. 5. 2012 9:09
Doba čtení: 1 minuta

LinkedIn kupuje SlideShare, za 118.75 milionu dolarů

Profesní sociální síť LinkedIn.com ve zprávě o finančních výsledcích uvádí, že plánuje koupit služebu SlideShare za 118.75 milionu dolarů (45% v hotovosti, 55% v akciích).  Zmiňuje to i na svém blogu v SlideShare + LinkedIn = More Value for Professionals a v tiskové zprávě (LinkedIn to acquire SlideShare).

4. 5. 2012 8:02
Doba čtení: do minuty

Zůstává účet zaměstnance v sociální síti majetkem společnosti po ukončení pracovního poměru?

Případ Dr. Lindy Eagle a jejího účtu na LinkedIn je poučným příběhem o tom, jak špatně může skončit akvizice. A jak si firma může nárokovat váš firemní účet, včetně toho, že ho v podstatě „hackne“ a změní.

Doba čtení: 3 minuty