Hlavní navigace

Mt.Gox

Japonci zatkli šéfa zkrachovalé bitcoinové burzy Mt.Gox

Burza sice zkrachovala už loni, ale peníze se dohledávají ještě teď. Policii není jasné, jak se na účtu firmy, která požádala o ochranu před věřiteli, mohly pohybovat stamiliony dolarů.

3. 8. 2015 10:54
Doba čtení: 1 minuta

Aleš Michl (Raiffeisenbank): O budoucnosti bitcoinu rozhodne důvěra

Události kolem Řecka zvyšují zájem o bitcoin a další virtuální měny. Mají ale tato platidla reálnou šanci nahradit ty dosavadní?

Doba čtení: 3 minuty

Další problémy okolo virtuální měny, Flexcoin a Poloniex přišly o bitcoiny

Bitcoinová banka Flexcoin ukončila činnost poté, co vyšlo najevo, že z ní někdo odsál 896 BTC. Směnárna Poloniex zase hlásí ztrátu více než 12 % spravovaných bitcoinů.

Doba čtení: 1 minuta

Burza Mt. Gox zkrachovala, požádala soud o vyhlášení konkurzu

Spekulace o krachu jedné z největších „směnáren“ virtuální měny Bitcoin se potvrdily. Provozovatelé přiznali ztrátu 850 tisíc bitcoinů a podali k soudu návrh na konkurz.

Doba čtení: 2 minuty

Marek Palatinus: Pád Mt. Gox je pro bitcoin dobrá zpráva

Bitcoin se po pádu Mt. Gox vrací ke kořenům transakční sítě, kde není žádný dominantní hráč. Celý systém je tak vlastně silnější, říká český vývojář, který se bitcoiny živí.

Doba čtení: 11 minut

Bitcoin čelí krizi důvěry, burza Mt. Gox zmizela z webu

Smazané tweety, prázdný web, ukončení obchodování a registrací klientů. Podle některých spekulací jedna z největších bitcoinových burz zkrachovala, podle jiných jde o restart.

Doba čtení: 2 minuty

Phishing už delší dobu míří i na Bitcoiny, zejména přes Mt.Gox

S rostoucí popularitou Bitcoinů se objevují pokusy o jejich krádež. Obvykle jsou využívány phishingové útoky podobné těm, se kterými se již delší dobu potýkají banky.

Doba čtení: 2 minuty