Hlavní navigace

odkazy

Soud zastavil stíhání Pirátů za provozování webů s pirátskými filmy a seriály

Provozování webů s embedovanými odkazy na pirátské kopie filmů a seriálů nemusí být trestným činem. Tedy alespoň podle verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 4, který zrušil trestní stíhání České pirátské strany. Ta weby sledujuserialy.cz a…

David Slížek

31. 1. 2017 18:14

Už je to tak. Odkazy na pirátský obsah mohou být nelegální

Soudní dvůr EU vydal očekávaný verdikt ve sporu vydavatele Playboye s nizozemským webem, který publikoval odkaz na úložiště, kde se daly stáhnout fotky celebrity.

David Slížek

12. 9. 2016 8:41
Doba čtení: 8 minut

Google daň znovu na scéně. Evropa uvažuje o placení za odkazy na články

Mohlo by to nejenom znamenat konec Google News v Evropě, ale – jak vyzkoušelo Španělsko – řadu dalších velmi nepříjemných dopadů pro vydavatele.

Daniel Dočekal

25. 3. 2016 9:26
Doba čtení: 2 minuty

Ukázal evropský soud světlo na konci hyperlinkového tunelu?

Soudní dvůr EU vydal důležité rozhodnutí týkající se webových odkazů. Ve sporu švédských novinářů s agregátorem článků rozhodl, že odkazy na volně publikovaná díla nepotřebují nutně svolení.

Andrea Jarolímková

14. 2. 2014 12:22
Doba čtení: 6 minut

Facebookoví spammeři prý vydělávají 200 milionů dolarů ročně

Propočet vychází z ceníkových cen odkazů na černém trhu a z jejich množství napočítaného na mnoha fanouškovských stránkách.

Marek Janouš

29. 8. 2013 17:29
Doba čtení: 1 minuta

Apple si chce v USA patentovat zvukové hyperlinky

Samotné podání patentu ještě neznamená, že Apple technologii nakonec použije. Odkazy uvnitř zvukových stop by ale teoreticky mohly najít zajímavá uplatnění.

David Slížek

12. 8. 2013 17:31
Doba čtení: 1 minuta

Google by měl platit všem vydavatelům, říká šéf evropského sdružení

Dalo se to čekat – poté, co se Google dohodl s francouzskými vydavateli, rozvíjí se debata o tom, že by měl za využívání obsahu médií zaplatit i v dalších zemích.

David Slížek

8. 2. 2013 13:04
Doba čtení: 1 minuta

Aktuálně.cz se zavazuje citovat bez výhrad

Aktuálně.cz se zavazuje citovat původní zdroje bez výhrad, ať jde o mikroblog, nebo o konkurenční deník. Pokud naše práce čerpá z původního obsahu jiného média, pak v našich materiálech vždy hledejte aktivní proklik na originální zdroj, prohlašuje redakce Aktuálně.cz na svém blogu k nyní propíranému „odkazování“.

Marek Janouš

26. 6. 2012 15:16
Doba čtení: do minuty