Hlavní navigace

Agentura Médea čelí insolvenčnímu návrhu, důkazem mají být i smlouvy s ČT

3. 2. 2021

Sdílet

peníze koruny

Na agenturu Médea, která mimo jiné obchoduje s reklamním prostorem v médiích, byl podán návrh na insolvenci. K Městskému soudu v Praze ho doručila firma Lipian Trade. Z dokumentu vyplývá, že celá situace vznikla kvůli neuhrazené faktuře z loňského května za inzerci v časopisu Harmonie v hodnotě 16 577 korun.

Menšinovým akcionářem agentury je Jaromír Soukup. Ten serveru Info.cz řekl, že Lipian Trade skoupila pohledávky v hodnotě 80 tisíc korun, které ale Médea eviduje jako uhrazené. „Jistě jsme připraveni situaci vyřešit jednáním, složením do úschovy, opětovnou platbou či podobným normálním obchodním jednáním. Návrhu nerozumím a považuji jej za neoprávněný a zcela zřetelně společnost poškozující. Výše pohledávek, které jsou uváděné, jsou zcela marginální, a návrh na insolvenční řízení je zcela zbytečný a šikanózní,“ dodal Jaromír Soukup.

Firma Lipian Trade navrhuje, ať se soud obrátí na Českou televizi, které prý Médea dluží značné prostředky. „ČT má za dlužníkem významné pohledávky v řádu milionů korun českých (více než 20 milionů korun českých), které jsou po lhůtě splatnosti déle než tři měsíce,“ tvrdí navrhovatel. Agentura má také dlužit ČSOB a dalším dvěma firmám. Lipian Trade proto míní, že by soud měl rozhodnout o úpadku Médey kvůli platební neschopnosti, neboť má závazky vůči více věřitelům, které není schopna splácet.

Většinu agentury Médea ovládají čínští investoři ze společnosti Rainbow Wisdom Investment. Ke změně došlo loni na jaře, kdy se Jaromír Soukup naopak stal stoprocentním majitelem TV Barrandov.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).