Hlavní navigace

Apríl 2021: Nová jména souhvězdí, deštníke proti 5G na CZC.cz či návrat Velorexu

1. 4. 2021

Sdílet

Apríl 2021 - Mapy.cz Autor: screenshot, Lupa.cz

Nejvtipnější den roku, kdy se vás snaží kdekdo napálit, je opět tady. Na Lupě aprílové texty tradičně nevydáváme, přinášíme ale přehled aprílových vtípků, které se objevily na českém a světovém internetu. 

Přehled průběžně aktualizujeme. Pokud narazíte na povedený žert, který v seznamu nemáme, můžete nám dát na vtip tip v diskusi pod článkem.

Naposledy aktualizováno: 14:13

LEGO: Chytré kostičky, na které už nešlápnete

Firma LEGO představila chytré kostičky, které samy uhnou stranou pokud hrozí, že na ně někdo šlápne. Výrobce hraček reaguje na fakt, že šlápnutí na lego podle vědců vyvolává větší bolest, než chůze po střepech či žhavém uhlí.

Turris: Router s absolutní ochranou

Výrobce routerů Turris spustil edukativní kampaň, ve které nabízí 100% zabezpečený router Turris Zero. 

Pokud chcete 100% zabezpečení, nechoďte na internet, radí Turris.
Autor: Turris

Pokud chcete 100% zabezpečení, nechoďte na internet, radí Turris.

CNEWS: Bill Gates se stal druhým největším výrobcem čipů, TV Barrandov spouští Czechflix

Portál CNEWS přinesl zprávu o tom, že Nadace Billa a Melindy Gatesových přeskočila v produkci čipů firmu TSMC. Více čipů dnes produkuje už jen Samsung.

Čipy Billa Gatese prošly podle portálu modernizací, aby odolaly rušení aluminiovou fólií.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Čipy Billa Gatese prošly podle portálu modernizací, aby odolaly rušení aluminiovou fólií.

Vedle toho portál informoval i o novém projektu TV Barrandov, streamovací službě Barrandov+. Pracovní název „Netflix Jaromíra Soukupa“ se prý nakonec neujal.

Nový projekt Jaromíra Soukupa.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Nový projekt Jaromíra Soukupa.

Razer: Oživte hraní RGB barvou na vlasy

Výrobce příslušenství pro gamery Razer představil RGB barvu na vlasy Razer Rapunzel Chroma Hair Dye. „Kdo říká, že zabijácké musí být pouze vaše hraní?“ komentuje Razer svou novinku.

První RGB barva na vlasy od Razeru.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

První RGB barva na vlasy od Razeru.

Astronomický ústav: Konec archaickým souhvězdím

Mezinárodní astronomická unie přejmenovala souhvězdí tak, aby si je zapamatovali i dnešní lidé, oznámil na své facebookové stránce Astronomický ústav Akademie věd. Cestovatelé se mohou nově orientovat podle Malé a Velké naběračky, Bagru nebo Necek.

Polárka se nově  nachází nad souhvězdím Žížaly.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Polárka se nově nachází nad souhvězdím Žížaly.

Univerzita Palackého: Speciální oblečení na videohovory

„Nahoře byznys, dole komfort“ slibuje košiláková souprava, kterou představila Univerzita Palackého v Olomouci. Horní košilová část zajistí reprezentativní dojem při videohovorech, teplákový zbytek pak slibuje celodenní pohodlí.

Tepláková část končí přesně tam, kde začíná zorné pole webkamery.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Tepláková část končí přesně tam, kde začíná zorné pole webkamery.

Garáž.cz: Návrat Velorexu

Velorex se vrací jako lidový vůz, oznamuje server Garáž.cz. Legendární tříkolové vozidlo prošlo faceliftem a dostane plastovou karoserii.

Garáž.cz na apríla oznamuje návrat Velorexu.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Garáž.cz na apríla oznamuje návrat Velorexu.

Expert.cz: Stroje času pro výlet do budoucnosti bez Covidu

E-shop Expert.cz zařadil do nabídky několik modelů strojů času včetně tipů na výlet. Mezi nejlákavější období jistě patří budoucnost bez Covidu nebo poznávací cesta za dinosaury.

E-shop zařadil do nabídky několik časostrojů.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

E-shop zařadil do nabídky několik časostrojů.

Čokoláda.cz: Modrá čokoláda z Lumpálie

E-shop Čokoláda.cz zařadil do nabídky čokoládu Modrá. Ta se prý vyrábí ze vzácných modrých kakaových bobů pěstovaných pouze v jihovýchodní Lumpálii. Při ochutnání ucítíte tóny sušených borůvek a řapíkatého celeru.

Modrá čokoláda z jihovýchodní Lumpálie.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Modrá čokoláda z jihovýchodní Lumpálie.

Volkswagen: Přejmenování na Voltswagen se nekoná

Automobilka Volkswagen v úterý „omylem“ oznámila, že se v USA přejmenuje na Voltswagen of America, aby více akcentovala své zaměření na elektrovozy. Zpráva, kterou řada médií převzala jako pravdivou, se nakonec ukázala jako aprílový žert a marketingový tah.

Některá média vzala informace o přejmenování automobilky vážně.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Některá média vzala informace o přejmenování automobilky vážně.

CZC.cz: Dostaneš cákanec

E-shop CZC.cz prodává anti-chemtrail, anti-5G, anti-lopa deštníke. „Ochrání i před tím, co neexistuje,“ slibuje obchod.

Retro Uloz.to

Server Uloz.to změnil design svých stránek a oblékl je do poněkud retro kabátu.


Autor: screenshot, Lupa.cz

PetCenter: zvířata mluví

E-shop s potřebami pro domácí zvířectvo PetCenter prodává obojkový překladač ANIMAX TALK, který „v reálném čase převádí do lidské řeči kočičí mňoukání, předení, vřískání i psí štěkot, vrčení, kňučení a ňafání.“


Autor: screenshot, Lupa.cz

Slevomat: setkejte se s Harrym a Meghan

Zeptejte se Meghan a Harryho na věci, které si netroufla vyslovit ani Oprah, vyzývá ve svém aprílovém vtípku Slevomat. Prodává možnost exkluzivní setkání mezi šesti očima s princem Harrym a vévodkyní ze Sussexu, kteří mají v Praze odstartovat své celosvětové turné EX-ROYAL LIFE.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Nové výdejní boxy Zásilkovny

Logistická Zásilkovna.cz koupila všechny schránky na dopisy v Česku a udělá z nich své výdejní boxy. „Z-BOXy Mini fungují na stejném principu, jako klasické Z-BOXy, které se mezi zákazníky během několika málo měsíců staly velmi populární. Ovládají se jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna, ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes malé solární panely. Pro zákazníky fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu,“ píše firma v tiskové zprávě.


Autor: Zásilkovna.cz

„Už se nám nezdály jako perspektivní, a proto jsme se rozhodli všech schránek zbavit. Musím také oznámit, že dnešním dnem rozpouštíme náš Odbor poštovních schránek. Pracovali jsme tvrdě řadu let, ale bylo na čase se posunout dál. Já osobně smutním, protože jsem byl jmenován náměstkem Odboru pro dobíjení kreditních karet mobilních telefonů na přepážce, a to se s péčí o krásné schránky na dopisy nedá srovnat. Nevím, zda tuto pracovní změnu zvládnu, ale do důchodu mám ještě stále daleko, tak asi budu muset,“ komentuje spolupráci se Zásilkovnou náměstek Odboru poštovních schránek Jan Obálka.

Google: ani letos žádné vtipy

Společnost Google se v loňském roce aprílových vtípků poprvé po dlouhé době neúčastnila a nebude vtípky produkovat ani letos. Podle serveru The Verge firma aprílové žertování opustila z ohledem na všechny lidi, kteří bojují s nemocí Covid-19.

Omezené Mapy.cz

Mapový portál Seznamu hlásí, že kvůli epidemii covid-19 fungují v omezeném režimu i Mapy.cz. I na mapách tak platí zákaz navštěvovat zahraničí, prstem po mapě nesmí uživatel cestovat dále než 1 km od bydliště a po 21:00 si mapy smíte prohlížet pouze společně se svým psem. Do normálního neaprílového režimu se Mapy.cz přepnou až po absolvování testu Covid rezistence.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Aktualne.cz: alkohol nad dotace

Vláda podpoří toleranci alkoholu v elektromobilech. Bude to účinnější než dotace, píše ve svém aprílovém článku zpravodajský server Aktualne.cz. Novinka se má týkat aut se speciální poznávací značkou EL a v článku se k záměru vyjadřují různí experti i ministr Havlíček.

Průběžně aktualizujeme.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).