Hlavní navigace

Barta, Šenkypl a Holý investují vyšší desítky milionů do české aplikace Sportlito

12. 5. 2021

Sdílet

Sportlito Autor: Sportlito

Investiční firma Pale Fire Capital, za kterou stojí Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý, investuje vyšší desítky milionů korun do české sportovní aplikace Sportlito. Tu založil bývalý kreativní ředitel v Livesportu Antonín Parma.

Pale Fire Capital získal vlivný podíl, na který se “složili” tři dosavadní spolumajitelé. Parma doposud držel 70 procent, Tomáš Ledba měl 10 procent a Qest automation držela 20 procent. Podílníkem se rovněž stal Lukáš Praženica.

Sportlito je sportovní aplikace, která servíruje fotbalové zápasy ve vizuální formě. Je určená pro mladší generaci, která si na tuto formu komunikace potrpí. Projekt se má do budoucna rozšířit na další sporty.

“Vyvíjíme řešení, které umožňuje celý proces tvorby obsahu automatizovat. Využíváme k tomu real-time sportovní data a streamu fotografií od nejlepších sportovních fotografů přímo na hřišti. V datech umíme nacházet momenty, které jsou pro fanouška relevantní, sestavit k nim veškeré potřebné informace a ty zasadit do širšího kontextu. Každému chceme vyprávět takový příběh zápasu, který ho skutečně zajímá,” nastiňuje Parma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).