Hlavní navigace

Bolt získává investici ve výši 150 milionů eur

16. 12. 2020

Sdílet

Markus Villing, CEO Bolt Autor: Tisková zpráva, Bolt

Přepravní platforma Bolt získává investici 150 milionů eur (v přepočtu skoro 4 miliardy Kč). Za finanční injekcí stojí investoři z D1 Capital Partners a Darsana Capital Partners. Firma chce peníze využít na zlepšení kvality a bezpečnosti svých služeb.

„Podařilo se nám téměř zdvojnásobit počet zákazníků a naše služby, které sahají od přepravy auty po řešení z oblasti mikromobility a doručování jídla, jsme představili v 50 nových městech,“ říká Markus Villig, spoluzakladatel a CEO Boltu.

V příštím roce chce firma představit například ověření obličeje řidiče nebo využít umělou inteligenci k automatickému sledování jízdy a tím zabraňovat potenciálním hrozbám. Bolt chce také rozšířit síť sdílených kol a koloběžek. V příštím roce mají být tyto služby nově dostupné ve stovce dalších měst.

Sdílená elektrická kola začal Bolt nabízet v Praze od 12. října. Dříve už také spustil půjčování elektrických koloběžek, které si mohou lidé vedle Prahy půjčovat také v Olomouci, Pardubicích a Boskovicích. Na jaře se také firma v Praze pustila do rozvozu jídel. Bolt se zároveň netají plány na expanzi svých služeb do dalších měst v Česku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).