Hlavní navigace

Bolt spustí provoz svých elektrokoloběžek v Pardubicích

1. 10. 2020

Sdílet

bolt koloběžky perex Autor: Karel Wolf

Estonský Bolt spouští provoz svých elektrických koloběžek ve třetím českém městě – Pardubicích.

O možnosti, že se Pardubice stanou třetím městem, kam půjčování sdílených koloběžek zamíří po Olomouci a Boskovicích, Lupa spekulovala již v červenci. Opírali jsme se přitom o tweet pardubického radního Víta Ulrycha.

Bolt do města zatím přivezl 150 koloběžek, počet se podobně jako v předchozích dvou městech, bude ladit na základě uživatelského zájmu. Po dohodě s radnicí byla u koloběžek snížena rychlost jízdy v některých oblastech jen na 10 km/h (technicky umožňují až 25 km/h). Místa, která nebudou s pomocí koloběžky průjezdná, budou vyznačena v aplikaci.

Galerie ze spuštění elektrokoloběžek Bolt v Olomouci

Odemknutí koloběžky je zdarma, za každou minutu jízdy platí jezdec 4 Kč a po 5 minutách jízdy se cena sníží na 3 Kč. Koloběžky jde také využívat formou tzv. předplatného, kdy uživatel zaplatí 625 Kč za celý den. Za parkování koloběžky mimo předem určená místa hrozí pokuta ve výši 750 Kč.

Koloběžky mají být rozmístěny po celém městě. Mezi klíčová stanoviště paří například okolí třídy Míru, autobusové a vlakové nádraží a univerzita, stanoviště se ale nalézají i na okrajích města.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).