Hlavní navigace

Britové a Evropané sídlící v Británii mají smůlu, evropské domény .eu jim propadnou

31. 1. 2019

Sdílet

Podle oznámení neziskové organizace EURid, která zastupuje Evropskou unii coby doménový registr pro doménu nejvyšší úrovně .eu, Evropská unie po odchodu Británie z EU vypne a odebere subjektům ze Spojeného království už existující .eu domény.

Pokud se budou chtít Britové a Evropané sídlící ve Velké Británii této nepříjemnosti vyhnout, musí  buď své sídlo přesunout do EU, nebo domény převést na nějaký evropský subjekt. Vypnutí domén by mělo proběhnout v pevně stanovených termínech bez ohledu na to, do kdy jsou domény aktuálně registrované.

Konkrétní realizace bude záležet na tom, jestli Britové opustí EU s přechodovou dohodou, nebo formou „tvrdého Brexitu“. V mírnější variantě bude do 2. března 2021 probíhat přechodové období, po jeho konci se stanou domény neaktivní a 1. ledna 2022 budou britským subjektům odebrány. Pokud ovšem nastane drsnější scénář, budou v březnu subjekty sídlící ve Velké Británii upozorněni na plánovanou změnu a pokud nevyhoví podmínkám registrace, budou jim 30. května letošního roku jejich .eu domény bez milosti deaktivovány. 

V registru .eu domén se ke dnešku nalézá přibližně 304 000 domén registrovaných na britské subjekty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).