Hlavní navigace

Brněnský GreyCortex otevírá pobočku v Japonsku, pomohou mu Y Soft a ESET

6. 3. 2018

Sdílet

GreyCortex Autor: Jan Sedlák

Brněnská kyberbezpečnostní společnost GreyCortex se poprvé vydává mimo Evropu a rozjíždí pobočku v Japonsku. Kanceláře má ve městě Kóbe. Z nich chce řídit aktivity v celém regionu Asie a Pacifiku (APAC). Do Japonska se v loňském roce vydal také pražský Avast.

Asijský byznys GreyCortexu povede Milan Fujita. Toho koncem loňského roku angažoval rovněž brněnský Y Soft na rozjezdu pobočky v Číně. Fujita má oficiální roli výkonného ředitele Y Softu pro APAC. Y Soft do GreyCortexu skrze svůj fond Y Soft Ventures investoval 1,3 milionu dolarů.

Y Soft „svým“ firmám podobnými způsoby pomáhá. Zpřístupnil jim například novou výrobní halu v Brně, kterou využívá třeba rovněž zainvestované Sewio pracující na indoor navigaci.

GreyCortex v Asii využije také dalšího partnerství, které firma v loňském roce navázala se slovenským bezpečnostním hráčem ESET. Ten provozuje Technology Alliance, v rámci které pomocí spřátelených společností doplňuje vlastní nabídku technologií. Firmám za to otevírá dveře na trh a propojuje je s vlastními partnery a zákazníky. Z českých firem je v alianci vedle GreyCortexu také Safetica.

O GreyCortexu jsme na Lupě psali článek. Produkt Mendel využívá prvků umělé inteligence pro odhalování kyberbezpečnostních hrozeb. Původně šlo o produkt TrustPort Threat Intelligence, který se prodával přes AEC spadající pod skupinu Cleverlance.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).