Hlavní navigace

Brněnský GreyCortex vstupuje do aliance s ESETem. Může přijít akvizice

30. 8. 2017

Sdílet

Slovenská společnost ESET po rozjezdu vývojového centra v Brně na Moravě dále rozšiřuje svoji působnost. Nově do takzvané Technology Alliance přibrala mladou brněnskou kyberbezpečnostní firmu GreyCortex, do které v loňském roce investoval 1,3 milionu dolarů fond Y Soft Ventures.

Pro ESET je technologická aliance určitou formou partnerského programu, díky kterému může rozšířit svůj zásah. Po příchodu GreyCortexu budou v alianci tři projekty. Jde také o další brněnskou společnost Safetica Technologies (ochrana proti úniku dat, DLP) a americký podnik Flexera Software (patch management).

V alianci ESETu v minulosti rovněž působil britský vývojář šifrovacích nástrojů DESlock+. Toho nakonec Slováci koncem roku 2015 koupili.

I z toho důvodu se proto podle informací Lupy v ESETu o technologické alianci mluví jako o takovém akvizičním předstupni a firmy v programu mohou být jako budoucí akvizice vnímány. Nejde ale o pravidlo a neplatí to pro všechny.

ESET podobné společnosti, které si do partnerství vybírá a pomáhá jim v prodeji, potřebuje v rámci své expanze do firemního sektoru. Pro ESET jsou firmy značnou prioritou. I proto například generální ředitel Richard Markorozhovoru pro Lupu mluvil o tom, že spojení Avastu a AVG je vzhledem k zacílení těchto firem na koncové uživatele pro ESET spíše vítanou zprávou.

Také GreyCortex je firemním produktem. O společnosti a jejich nástroji Mendel postaveném na umělé inteligenci a analýze neplech v sítích jsme na Lupě podrobně psali. Firma vznikla odčleněním z TrustPortu, který spadá pod skupinu Cleverlance (ta míří za miliardou v tržbách a za stovky milionů chce nakupovat, viz náš článek).

V Brně vedle Safeticy a GreyCortex mimochodem roste také další zajímavá kyberbezpečnostní firma. ThreatMark rovněž využívá umělou inteligenci, tentokrát na ochranu bankovních účtů. Společnost letos získala investici od Rockaway a Springtide Ventures. O ThreatMark v našem článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).