Hlavní navigace

Česká Geewa před prodejem do USA zněkolikanásobila tržby a byla ve ztrátě

24. 2. 2020

Sdílet

Miloš Endrle - Geewa

České videoherní společnosti Geewa se před nedávným prodejem do rukou amerického podniku AppLovin podařilo výrazně navýšit tržby. Ty ve finančním roce 2018 dosáhly na 166,78 milionu korun s tím, že rok předtím byly na 26 milionech. Ztráta dosáhla 14,5 milionu oproti předchozím necelým 18 milionům.

Většina výnosů pochází z mikrotransakcí (in-game purchases/revenues). Druhou část výnosů tvoří prodej reklamního prostoru v rámci herních platforem. Třetí částí je pak podíl Geewy na výnosech her vyvinutých a dodaných třetími stranami. Geewa působí jako vydavatel pro další vývojáře, zejména skrze Duelovky.cz.

Společnost očekávala, že ve finančním roce 2019 bude pokračovat „razantní nástup příjmů z vlajkového titulu Smashing Four, a to zejména v důsledku masivních akvizičních kampaní na vyspělých trzích.“ Právě úspěch mobilní Smashing Four firmu zachránil z problematické finanční situace.

Před prodejem Geewy Američanům byly podíly ve firmě následující: KKCG (62,1 procenta), MCI Private Ventures (33,1 procenta), zakladatel Miloš Endrle (3,9 procenta), ostatní (0,9 procenta). Hodnota transakce se podle informací Lupy pohybovala okolo 350 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).