Hlavní navigace

Česká televize vymění šest zahraničních zpravodajů

29. 11. 2021

Sdílet

Česká televize, ČT, ilustrační foto Autor: Česká televize

Na příští rok připravuje Česká televize pravidelnou výměnu na zpravodajských postech. Změny se budou týkat korespondentů v Polsku, na Slovensku, v Německu, v Belgii, ve Velké Británii a v USA. První obměna nastane začátkem března v Polsku, další jsou v plánu v druhé polovině roku 2022.

Lukáše Mathé nahradí ve Varšavě dosavadní reportér zahraniční redakce Andreas Papadopulos. Dosavadního korespondenta ve Washigtonu Davida Miřejovského po čtyřech letech nahradí Bohumil Vostal, který se tak přesune z evropského kontinentu do Spojených států amerických. 

V souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Radě Evropské unie bude informace z Bruselu nově přinášet Petr Obrovský, jenž dosud působil v Bratislavě. Stávající bruselský korespondent Lukáš Dolanský bude ale pomáhat pokrývat agendu EU i v době, kdy nastoupí jako nový zpravodaj ve Spojeném království. 

Změna se dotkne také postů v Bratislavě a v Berlíně. Ze slovenské metropole bude diváky informovat redaktor a moderátor Jan Šilhan, německým korespondentem se stane zkušený reportér a expert na německy mluvící země Pavel Polák. Nahradí tak Martina Jonáše, který se stejně jako David Miřejovský a Lukáš Mathé vrátí zpět do vlasti. Beze změny zůstávají zpravodajské posty v Turecku, Rusku, Číně, Izraeli a ve Francii. 

Česká televize disponuje sítí jedenácti zahraničních zpravodajů, to je největší počet mezi tuzemskými médii. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).