Hlavní navigace

Další milník pro český Beat Saber: profesionální turnaj v Číně sledovalo 800 tisíc lidí

23. 10. 2020

Sdílet

Beat Saber Autor: NetEase

České VR hře Beat Saber se od vydání daří posouvat řadu milníků v celé branži virtuální reality. Před pár dny se podařilo další slušné číslo. Společnost NetEase, která Beat Saber vydává na čínském trhu, v Číně uspořádala esportový turnaj v Beat Saberu. V publiku a přes stream ho sledovalo asi 800 tisíc lidí.

NetEase v současné době zkouší dostat virtuální realitu do oblasti profesionálního hraní her. Využívá k tomu právě Beat Saber. Čínská herní společnost odstartovala ve stovce tamních měst turnaj, v rámci kterého bylo k dispozici tisíc arkádových VR automatů. Čeští Beat Games, nyní vlastnění Facebookem, tyto kabinety připravili s jihokorejskou firmou SKonec už v roce 2018 s tím, že se zaměří právě na asijské trhy.

Turnaje se zúčastnilo přes tři tisíce lidí, deset z nich se pak dostalo do finále s velkým pódiem, arkádovými automaty, moderátory a tak dále. V turnaji se hrálo o sto tisíc juanů, což je asi 350 tisíc korun.

V Číně nefigurovali pouze Beat Games. Streamování proběhlo o díky technologii pražské společnosti LIV. Ta dokáže snímat fyzické hráče a vkládat je to VR prostředí, ve kterém zrovna hrají. Diváci díky tomu mohou vidět hráče VR titulu přímo ve hře. O LIV jsme na Lupě psali, do firmy investoval zakladatel Oculusu Palmer Luckey společně s HTC, následně pak spolutvůrce Warhammeru a další. Přečíst si můžete rovněž náš rozhovor.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).